UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін розповів про "китайську мрію" - головну стратегію майбутнього

Китайська Народна Республіка підтвердила незмінність генерального курсу на будівництво соціалізму з китайською специфікою, проведення реформ і політики відкритості, трансформацію моделі економічного розвитку на підвищення добробуту населення, будівництво суспільства середньої заможності до 2020 року.

У Пекіні в неділю, 17 березня закрилася перша сесія Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) 12-го скликання, вищого законодавчого органу країни. Основним підсумком роботи китайського парламенту стало обрання Сі Цзіньпіна головою КНР і главою Центральної військової ради (ЦВС) КНР. Відтепер у його руках зосередилася тріада владних повноважень - державна, військова і партійна. На XVIII з'їзді в листопаді 2012 року він був обраний генсеком ЦК КПК.

На сесії ВЗНП Лі Кецян був призначений прем'єром Держради КНР. Головою ПК ВЗНП затверджено Чжан Децзяна. Заступником голови КНР став Чи Юаньчао. Його кандидатуру серйозно розглядалася як одна з основних до складу могутнього ПК Політбюро ЦК КПК, проте його включили тільки в Політбюро.

Виступаючи на заключному засіданні сесії китайського парламенту новий глава держави, Сі Цзіньпін окреслив пріоритетні завдання розвитку країни на найближчі роки. Головною у його промові стала теза про реалізацію концепції "китайської мрії", яка стає національною ідеєю китайського суспільства на перспективу.

"У ході реалізації "китайської мрії" слід розвивати дух Китаю. Це національний дух, в основі якого лежить патріотизм. Це також дух епохи реалізації реформ з прагнення до національного відродження, побудови потужної держави", - підкреслив Сі Цзіньпін.

Глава держави особливо відзначив, що у втіленні в життя цієї ідеї "треба йти за китайським шляхом, який, по суті, і є шляхом соціалізму з китайською специфікою". "Ця нелегка дорога, вона виникає з більш ніж тридцятирічної практики китайських реформ", - зазначив він. Голова КНР нагадав про 170 років, що пройшли з часу першої Опіумної війни."Китайська нація - це нація, яка має безпрецедентну творчу силу", - констатував він.

У своєму виступі новий китайський лідер також зупинився на проблемах боротьби з корупцією. "Всі члени комуністичної партії повинні залишатися вірними своїм переконанням, завжди ставити інтереси народу понад усе і звеличувати славні партійні традиції", - зазначив він. "Ми повинні рішуче відкидати формалізм, бюрократизм, гедонізм і марнотратство, рішуче боротися з корупцією та іншими зловживаннями", - сказав голова КНР. Теза про боротьбу з корупцією в промові Сі Цзіньпіна зовсім невипадкова. Вперше він відкрито заявив про загрозу корупції засадам соціально-економічної і політичної стабільності в країні відразу ж після свого обрання генсеком ЦК КПК на XVIII з'їзді партії в листопаді минулого року.

Жодних сенсацій у плані персональних кадрових призначень в уряді та інших державних структур не сталося. У нового прем'єра чотири заступники - Чжан Гаоли, Лю Яньдун, Ван Ян і Ма Кай. Кар'єрне зростання останнього обумовлене його солідним досвідом роботи керівником Державного комітету в справах розвитку і реформ.

Посаду міністра закордонних справ зайняв, як і багато аналітиків прогнозували, Ван І. Він - кадровий дипломат. Був заступником міністра закордонних справ, у цьому статусі очолював делегацію КНР на шестисторонніх переговорів щодо врегулювання ядерної проблеми на Корейському півострові. Останні чотири з гаком роки очолював Канцелярію у справах Тайваню Держради КНР.

Головою військового відомства став Чан Ваньцюань - кадровий військовий, до свого призначення він обіймав посаду командувача Шеньянським військовим округом, прикордонного з російським Далеким Сходом. До затвердження на посаді міністра оборони Чан Ваньцюань обіймав посаду начальника Головного управління озброєнь і військової техніки НВАК.

Один з ключових постів голови Народного банку Китаю зберіг Чжоу Сяочуань, хоча останнім часом багато говорили про його відставку. Однак, як вважають аналітики, збереження ним свого поста пов'язано з планами китайського керівництва в складний фінансовий економічний період для країни не міняти одну з ключових фігур в економічному блоці уряду.

На сесії депутати також затвердили проект реструктуризації Держради КНР, що передбачає скорочення кількість міністерств з 27 до 25.

Завершена сесія китайського парламенту остаточно оформила процес передачі влади "п'ятого покоління" керівників Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном і сформувала новий тандем "Сі-Чи", який прийшов на зміну політичного дуету "Ху-Вень".

Нове керівництво країни чекає важка і копітка робота з вирішення комплексу соціально-економічних проблем. Це насамперед зростання інфляції, безробіття, розшарування суспільства і, як говорилося вище, боротьба з корупцією. !zn

Читайте також:

Китай лякає сусідів: армія близька до виконання "історичної місії"

Компартія Китаю відмовляється від червоних килимів, транспарантів з гаслами і помпезних банкетів

Янукович вважає нового лідера Китаю щирим другом України

Сі Цзіньпін зосередив у своїх руках всю владу в Китаї