Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін і північнокорейський диктатор Кім Чен Ин обговорили внутрішню і зовнішню політику КНДР, а також співробітництво між країнами, передає Reuters із посиланням на державне інформагентство КНДР KCNA.
Під час обіду в Пхеньяні в п'ятницю, 21 червня, лідери двох держав обговорили ключові питання внутрішньої і зовнішньої політики" і "обмінялися думками щодо внутрішніх та міжнародних відносин".
Після дводенного візиту Сі Цзіньпін залишив Північну Корею. Візит Сі став першим за 14 років візитом керівника КНР до КНДР.
Кім Чен Ин відвідав Пекін у січні цього року для консультацій із Сі Цзіньпіном перед самітом США-КНДР на рівні глав держав. Китай є "адвокатом" Північної Кореї на міжнародній арені та посередником у переговорах про ядерне роззброєння КНДР.
Під час саміту в Ханої Дональд Трамп і Кім Чен Ин не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми". Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.
Після саміту, 4 травня, Північна Корея запустила в східному напрямку кілька ракет малої дальності. Слідом за цим, в неділю, 5 травня, КНДР провела нову серію випробувань керованих тактичних ракет і навчальні стрільби реактивних систем залпового вогню.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".