UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швеція відправить війська до Латвії для стримування РФ — прем'єр-міністр

Крістерссон попередив, що Росія намагається дестабілізувати всю Європу за допомогою погроз, дезінформації та кібератак.

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що наступного року Швеція відправить своїх військових до Латвії у складі очолюваних Канадою сил для стримування РФ від нападу, попри те, що Стокгольм ще не вступив до НАТО. Про це повідомляє “Голос Америки”.

За словами Крістерссона, він не витрачатиме час на очікування остаточної ратифікації вступу його країни до Альянсу. Прем'єр Швеції також попередив, що РФ намагається дестабілізувати всю Європу за допомогою погроз, дезінформації та кібератак.

Читайте також: Швеція назвала головне зовнішньополітичне завдання. І це не НАТО

"Ми та наші сусіди живемо в безпосередній тіні загарбницької війни Росії проти України. Але погрозами, дезінформацією та кібератаками Росія намагається дестабілізувати всю Європу", - сказав Крістерссон.

"Швеція має унікальний військовий потенціал – у повітрі та під водою; з розвідувальними можливостями та загартованими солдатами", - сказав Крістерссон, додавши, що його країна зробить внесок у захист і стримування НАТО, а також готова надати наземні бойові підрозділи для захисту країн Балтії.

"Сьогодні я можу сказати, що уряд націлений на те, щоб Швеція брала участь зі скороченим батальйоном в очолюваних Канадою силах у Латвії", — додав він.

Крістерссон також заявив, що підтримка України з боку Швеції, ЄС і США повинна продовжуватись.

За його словами, Україна продемонструвала, що найважливішим ресурсом у війні є спільна воля до захисту, тому 19 січня Швеція знову запроваджує цивільний обов’язок.

Міністр цивільної оборони країни Карл-Оскар Болін заявив, що цивільний обов’язок передбачає залучення відповідним чином підготовлених цивільних до екстрених служб, зміцнюючи можливості реагування на надзвичайний стан або атаку.

Читайте також: «У Швеції може бути війна»: міністр цивільної оборони країни закликав шведів готуватися до таких подій

Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ до НАТО минулого року на тлі вторгнення Росії в Україну. Але член Альянсу Туреччина висловлювала заперечення через те, що, за її словами, обидві країни захищають угруповання, які Анкара вважає терористичними. У квітні Туреччина підтримала заявку Фінляндії, але зараз, разом з Угорщиною, не поспішає схвалювати вступ Швеції.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон вважає, що країна повинна стати повноправним членом НАТО якомога швидше, щоб запобігти загрозі з боку Росії.

Читайте також: Туреччина схвалила вступ Швеції до НАТО: поки лише на рівні комітету

Турецький парламент, швидше за все, зрештою ратифікує протокол про вступ Швеції. Схоже, що формальні претензії були лише частиною ширшого кола питань, у яких президент Реджеп Ердоган сподівався знайти порозуміння із західними партнерами. Детальніше про це читайте у статті В’ячеслава ЛіхачоваШвеція в НАТО? Чому вдався шантаж Ердогана”.