UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швеція видасть Туреччині прихильника Робітничої партії Курдистану

Стокгольм передасть Анкарі 35-річного громадянина Туреччини, так вирішив уряд Швеції на позачерговому засіданні.

Уряд Швеції ухвалив рішення про екстрадицію прихильника Робітничої партії Курдистану до Туреччини, де РПК вважається терористичною організацією. Про це повідомляє DW з посиланням на шведську громадську телекомпанію SVT.

Йдеться про 35-річного громадянина Туреччини, який у 2013 році був засуджений у цій країні за злочин, пов'язаний із наркотиками. Рішення ухвалено на позачерговому засіданні уряду Швеції.

Верховний суд Швеції 30 травня ухвалив, що відповідно до закону про екстрадицію та Європейської конвенції з прав людини немає жодних перешкод для видачі Туреччині в рамках тюремних вироків за злочини, пов'язані з наркотиками.

Читайте також: В НАТО готуються застосувати статтю 5 Північноатлантичного договору

Рішення про екстрадицію буде виконано на початку літа. Після того, як міністерство юстиції Туреччини отримає рішення уряду Швеції про примусову екстрадицію, чоловіка мають забрати протягом чотирьох тижнів.

Під час розгляду у Верховному суді Швеції громадянин Туреччини, своєю чергою, стверджував, що запит про екстрадицію для відбування покарання за наркозлочин є приводом і що "реальна причина" – у його підтримці Робітничої партії Курдистану.

Чоловік був засуджений у 2013 році за перевезення сумки з 1,8 кг канабісу. Відбувши менш як шість місяців покарання, його звільнили умовно-достроково, він легально залишив Туреччину, переїхав до Швеції і отримав там дозвіл на роботу. Це перша екстрадиція прихильника РПК до Туреччини з подання Стокгольмом заявки на вступ до НАТО.

На початку квітня Туреччина ратифікувала заявку на вступ до альянсу Фінляндії, але продовжує заперечувати проти членства Швеції, заявляючи, що Стокгольм приховує членів бойових угруповань, яких Анкара вважає терористами. У травні парламент Швеції ухвалив поправки, які посилюють антитерористичні закони країни. Очікується, що цей крок допоможе переконати Туреччину затвердити заявку країни.

Стокгольм сподівається приєднатися до альянсу до саміту НАТО у Литві 11-12 липня. Раніше стало відомо, що Швеція дозволить НАТО розмістити війська на її території ще до офіційного вступу до Північноатлантичного альянсу.