UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шульц може стати конкурентом Меркель на виборах – FT

Під питанням лишається, чи погодиться Габріель поступитися йому роллю кандидата в канцлери від німецьких соціал-демократів.

Сьогодні президент Європейського парламенту Мартін Шульц оголосив, що не буде боротися за ще один термін. Натомість він збирається балотуватися в парламент Німеччини він Соціал-демократичної партії в Північному Рейні-Вестфалії. Це відкриває перед ним можливість також стати головним конкурентом Ангели Меркель у змаганні за крісло канцлера під час виборах восени наступного року.

Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що рішення Шульца сколихнуло як Брюссель, так і Берлін.

Не виключено також, що чиновник ЄС може замінити Франка-Вальтера Штайнмаєра на чолі МЗС Німеччини, оскільки нинішній голова німецької дипломатії збирається стати федеральним президентом.

"Нам потрібна впевнений і об'єднаний Євросоюз. Моя прихильність до європейського проекту непохитна", - сказав він, додавши, що збирається "боротися за цей проект на національному рівні".

Повернення Шульца в німецьку політику може стати викликом для віце-канцлера і лідера соціал-демократів Зігмара Габріеля, який на наступних виборах повинен стати головним кандидатом на посаду голови уряду від своєї політичної сили. В СДП запевнили, що Шульц ніяк не вплине на те, кого партія висуне на посаду канцлера. Однак, видання зауважує, Габріель був другим номером в уряді Меркель і фактично розділяє з нею відповідальність за непопулярну політику щодо прийому біженців.

"Усі в СДП будуть сподіватися, що Шульц боротиметься за крісло канцлера. Його велика перевага в тому, що він останні три роки не мав ніякого відношення до роботи уряду", - сказав виданню неназваний німецький політик соціал-демократ.

Шульц на особистому рівні близький з Габріелем. Не виключено, що він погодиться змагатися замість нього з Меркель на виборах, якщо сам Габріель дасть на це згоду.

Минулого тижня федеральний канцлер Ангела Меркель заявила, що не виключає можливості російського втручання у виборчу кампанію 2017 року з допомогою кібератак і дезінформації.

У серпні повідомлялося, що В НАТО розробляють власну концепцію реагування на загрози гібридних воєн.

Як пише Володимир Кравченко e матеріалі для спецпроекту DT.UA "Викрадення Європи", санкції проти Росії не істотно не вплинули на економіку Німеччини. Однак Кремль систематично вкидає в інформаційне поле країни меседжі про втрати німецького бізнесу. Москва активно працює з тримільйонної діаспорою російських німців в Німеччині, 80-90% яких підтримують політику Путіна.

Крім того, російський режим намагається паразитувати на протиріччях між сходом і заходом Німеччини, а також пацифістських, лівих і антиамериканських настроях частини німецького суспільства.

При цьому Німеччина та її канцлер Ангела Меркель займають послідовно жорстку позицію щодо санкцій проти РФ. Детальніше читайте в матеріалі "Німеччина: мотор санкцій у човні ЄС."