UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штайнмаєр задоволений спокоєм в Донбасі, хоч цього і замало

Німецький дипломат нагадав, що за Мінськими угодами на захоплених територіях треба провести вибори за українським законодавством.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що ситуація в Донбасі стала кращою і "заспокоїлася". Але він підкреслив, що цього не достатньо.

Як повідомляє "Радіо Свобода", про це він сказав після зустрічі голів МЗС країн "Нормандського формату" сьогодні, 6 листопада. За його словами, усі сторони можуть бути задоволені дотриманням домовленостей щодо перемир'я і припинення вогню.

Німецький дипломат нагадав, що сепаратисти в Донбасі в односторонньому порядку оголошували місцеві вибори. Але проведення таких голосувань суперечить духу і тексту мінських угод.

"У результаті нашої зустрічі у Парижі чотири тижні тому, цю перешкоду було знято, коли Росія використала свій вплив таким чином, що ці оголошені в односторонньому порядку місцеві вибори, були зрештою скасовані. Але ми маємо погодитися, що ці місцеві вибори можуть відбутися у 2016 році після того, як цього захочуть всі, як Київ, так і сепаратисти, і як про це домовилися тут у "нормандському форматі", – підкреслив Штайнмаєр.

Подробиць про результати сьогоднішньої зустрічі наразі немає. Нагадаємо, що сьогодні, 6 листопада, відбулася зустріч голів МЗС країн "Нормандської четвірки". Дипломати України, Німеччини, Франції і Росії зустрілися у Берліні за зачиненими дверима.

В цей же час, на думку директора Європейського фонду за демократію, Нормандський формат стає шкідливим і втомлює Захід. Тому, на його думку, Захід не повинен у справі миру в Україні опиратися лише на цей спосіб вести переговори.

Остання зустріч у нормандському форматі лідерів України, Росії, Франції та Німеччини відбулася 2 жовтня. Президент України Петро Порошенко заявив, що жодні угоди в Парижі не підписувалися. "Ми обговорили в Парижі в нормандському форматі терміни та кроки щодо посилення та прискорення імплементації Мінських угод", - сказав він. Німеччина і Франція підкреслили, що реалізувати мінський протокол потрібно в 2015 році. Однак Франсуа Олланд припустив, що процес може затягнутися і на наступний рік.