UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штайнмаєр задоволений переговорами "нормандської четвірки" в Берліні

Німецький міністр визнав, що дискусія була складною.

Учасники сьогоднішньої зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" в Берліні домоглися успіхів в узгодженні заходів безпеки на сході України. Про це по завершенні переговорів заявив глава зовнішньополітичного відомства Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, передає "Укрінформ".

Міністр визнав, що "позиції сторін поки далекі один від одного", але певних успіхів все ж вдалося досягти, зокрема, обговорити питання про безпеку.

"Я знаю, що на сході України безпека – це не все, але без безпеки немає нічого. З цієї точки зору я задоволений сьогоднішніми переговорами", – сказав Штайнмаєр.

Він зазначив, що на сьогоднішніх переговорах хоч і не відбулося проривів, однак атмосфера була краще, ніж на передостанній зустрічі в Парижі.

"Дискусії були складними. Однак атмосфера була краще, ніж у Парижі", – підкреслив Штайнмаєр.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що в ході зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" в Берліні не вдалося досягти консенсусу з ключових для Києва умов проведення виборів в особливих районах Донецької і Луганської областей.

Він також поінформував, що на зустрічі озвучив всі "недискусійні" для України аспекти.

Раніше в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробити закон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.

Як повідомляло DT.UA з посиланням на власні джерела, Захід встановив для України нові крайні терміни щодо проведення виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі. Якщо раніше Україні ставили умовою прийняття виборчого закону в ОРДЛО до кінця березня і проведення виборів на неконтрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня відповідно.

Детальніше про виконання Мінських домовленостей читайте у статті "Оборона "Мінська" Сергія Рахманіна у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".