UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штат Міссурі вирішив використовувати для страти препарат, який став причиною смерті Майкла Джексона

Штат Міссурі першим буде використовувати пропофол для приведення у виконання смертних вироків. Шукати альтернативу американці стали після того, як європейські виробники відмовилися від поставок до США пентобарбіталу.

Влада штату Міссурі вирішила використовувати для приведення у виконання смертних вироків лікарський препарат пропофол - відомий тим, що саме він став причиною смерті знаменитого співака Майкла Джексона.

Міссурі буде першим штатом США, який почне використовувати пропофол як "смертельну ін'єкцію".

У середині серпня Верховний суд штату засудив Аллена Никлассона і Джозефа Франкліна до страти за вбивства, призначивши виконання вироку в жовтні і листопаді відповідно за допомогою пропофолу.

Це викликало стурбованість у експертів: в команду, що виконує вирок, більше не входить лікар, під керівництвом якого зазвичай вводять пропофол, а за неправильного введення препарату ув'язнений може відчувати страждання. Деякі медики навіть заявили, що "з цього погляду розстріл набагато безпечніший, набагато швидший, і менш болючий".

Раніше Міссурі й майже три десятки інших штатів, де дозволено смертну кару, були змушені шукати альтернативні види страти, після того як європейські виробники з етичних міркувань відмовилися від постачань до США сильнодійного снодійного пентобарбіталу, який у взаємодії з двома іншими препаратами використовували для смертельної ін'єкції.

З усіх цих причин кількість страт різко скоротилося, зокрема, в Міссурі винесено всього два смертних вироки з 2005 року.

Нагадаємо: Майкл Джексон помер 25 червня 2009 року на 51-му році життя від передозування сильнодійними препаратами. Як стало відомо, лікар співака Конрад Мюррей призначив йому пропофол як засіб від безсоння. За версією слідства, Мюррей дав музикантові надмірну дозу пропофолу, який у взаємодії з іншими ліками, серед яких заспокійливі, став причиною загибелі співака.

Наприкінці листопада 2011 року американський суд засудив Мюррея до чотирьох років в'язниці за ненавмисне вбивство. !zn

Читайте також:

США з-за помилок слідства незаслужено засудили до смертної кари 27 осіб

Лукашенко пообіцяв скасувати смертну кару слідом за США

Human Rights Watch звинуватила США в лицемірстві, а Росію - у рекордному авторитаризмі

Іллінойс став шістнадцятим американським штатом, який скасував смертну кару