UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штам коронавірусу «Омікрон»: як виглядає і на які симптоми звернути увагу

Нова мутація не викликає втрати нюху та смаку, натомість може спровокувати втому та виснаження.

Новий штам коронавірусу, який нещодавно отримав назву «Омікрон», відрізняється від інших мутацій незвичайними симптомами, розповіла The  Telegraph лікарка Анжелік Кутзе з Преторії (ПАР).

За словами лікарки, її колеги почали говорити про нову мутацію вірусу, коли до лікарень почали надходити хворі із високою температурою та сильною втомою, у деяких також фіксувався прискорений пульс. Водночас у пацієнтів не було характерних для ковіду втрати смаку та нюху.

«Їхні симптоми відрізнялися від симптомів тих, кого я лікувала раніше, і вони були слабшими», - зазначає очільниця Медичної асоціації ПАР.

Після того, як 18 листопада четверо пацієнтів, які скаржилися на повне виснаження, отримали позитивні тести на COVID-19, Кутзе повідомила посадовців.

За словами лікарки, загалом позитивний тест на ковід отримали близько 20 її пацієнтів, в яких було виявлено нові симптоми. Це переважно молоді і здорові люди різних національностей, дорослі чоловіки, які «виглядали такими втомленими».

Також лікарка згадує, що в однієї з її пацієнток, шестирічної дитини, спостерігалися висока температура та сильно прискорений пульс. За два дні лікування дитині покращало.

На думку науковців, саме мутація «Омікрон» стала причиною сплеску захворюваності у провінції Гуатенг. Кількість нових випадків зросла з 500 минулого тижня до 4 000 поточного.

Тим часом італійським науковцям вдалося сфотографувати спайк-білок мутованого вірусу. Знімок зробили у лікарні Bambino Gesu у Римі, пише Corriere della Sera.

Порівняно з «Дельтою», «Омікрон» має набагато більше мутацій, локалізованих в області, яка відповідає за взаємодію з клітинами людини. В нової мутації більше червоних і помаранчевих ділянок – це ті частини вірусу, яким властива висока мінливість. Жовтим кольором позначені ділянки із середньою мінливістю, зеленим і блакитним – із низькою. Сірі ділянки не схильні до мутації.

«Це не обов’язково означає, що мутації є небезпечнішими, просто вірус пристосувався до людського виду, створивши інший варіант. Подальші дослідження покажуть, чи є ця мутація нейтральною, менш небезпечною чи більш небезпечною», - наголошують дослідники.