UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шольц підтримав розширення ЄС за рахунок включення України та інших країн

Шольц закликав 27 членів ЄС згуртувати лави.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав у понеділок до розширення ЄС, наголосивши, що країни Західних Балкан, Україна, Молдова і, зрештою, Грузія мають приєднатися до блоку.

Зіткнувшись із вторгненням Росії в Україну, Шольц закликав 27 членів ЄС «згуртувати лави, вирішити старі конфлікти та знайти нові рішення» і сказав, що Німеччина підтримуватиме Київ «стільки, скільки буде потрібно», інформує Reuters.

У промові, під назвою «Європа — наше майбутнє», він сказав, що «ми маємо сильніше посилити вплив нашої об'єднаної Європи… Європа — це наше майбутнє. І це майбутнє у наших руках».

Однак «у цьому розширеному Союзі розбіжності між державами-членами зростатимуть у тому, що стосується політичних інтересів, економічного впливу та систем соціального забезпечення», - сказав він.

«Там, де сьогодні потрібна одностайність, ризик того, що окрема країна скористається своїм правом вето і завадить решті просуватися вперед, зростає з кожною додатковою державою-членом», — додав Шольц.

«Тому я запропонував поступовий перехід до голосування більшістю у спільній зовнішній політиці, а також в інших сферах, таких як податкова політика, чудово розуміючи, що це також матиме наслідки для Німеччини», — сказав він.

Читайте також: Ми орієнтуємося на союзників: Шольц заявив, що Німеччина буде «обережною» у постачанні зброї для України

Німеччина відправить зброю Києву в найближчі тижні, додав Шольц у своєму виступі у Карловому університеті.

За словами Шольца, окрім відправлення передових систем протиповітряної оборони, радіолокаційних систем чи безпілотників, Німеччина може взяти на себе особливу відповідальність з погляду нарощування потенціалу артилерії та протиповітряної оборони України.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок попередила, що війна в Україні може тривати роки, проте пообіцяла, що уряд у Берліні продовжить надавати фінансову та військову підтримку Україні стільки, скільки це необхідно.

"Звичайно, хотілося б, щоб війна закінчилася якнайшвидше, але, на жаль, доводиться виходити з того, що наступного літа Україні все одно знадобиться нове важке озброєння від друзів", - сказав Бербок в інтерв'ю газеті Bild am Sonntag. «На жаль, російський уряд не відмовився від своєї одержимості підпорядкуванням України та її народу».