UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шольц особисто вдвічі скоротив список зброї для України і за це йому може загрожувати відставка

Рішенням федерального канцлера не задоволені як в опозиції, так і в коаліції.

Міністерство оборони Німеччини за наполяганням канцелярії уряду вилучило все важке озброєння із списку поставок зброї Україні, яке мало надійти в коротко або середньотерміновій перспективі, пише видання Bild.

Зокрема із списку зникли танки Leopard, БТР Puma и Marder, БТР Boxer, Fuch.

«Ще в середині березня майже все озброєння, яке запитувала Україна, було в списку поставок німецької промисловості – навіть сучасні танки Leopard 2. Однак згодом канцелярія Шольца почала скорочувати витрати. Як результат: можливий експорт зброї з німецької збройової промисловості в Україну, перерахований Федеральним міністерством оборони, скоротився з 48 до 24 сторінок», - пише видання.

Зокрема з переліку зникло все важке озброєння, яке німецька військова промисловість хотіла продати Україні, а з початкових 15 запитів України на озброєння залишилися лише три системи.

У вівторок, 20 квітня, канцлер Шольц заявив, що список зброї для України скоротили на підставі того, що «ніхто із партнерів її не постачає».

«Але факт є фактом - США і Великобританія, а також Австралія та Нідерланди постачають важке озброєння Україні», - підкреслюють у виданні.

Водночас політичні опоненти Шольца та його партії уже закликали канцлера заявити про єдину чітку позицію щодо поставок важкого озброєння в Україну.

«Влада в Німеччині повинна показати, чого вона хоче. Але вона цього не робить», — заявив прем’єр-міністр Баварії Маркус Сьодер (ХСС).

У свою чергу видання Spigel пише, що невдоволення позицією Шольца є і в лавах коаліції. При цьому в  опозиційному блоці Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) вже обговорюють можливий запуск процедури висловлення недовіри федеративному канцлеру. Зокрема до федерального парламенту можуть внести проект резолюції щодо постачання важкого озброєння Україні, якщо цього не зробить канцлер.

Одним із варіантів вирішення питання може бути створення «додаткового списку», до якого потрапить викреслене раніше озброєння.

Нагад Наємо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц пропонував президентові України Володимиру Зеленському відмовитись від перспективи членства нашої країни в НАТО та прийняти нейтральний статус, щоб «не провокувати» російського диктатора Владіміра Путіна на напад.

При цьомуНімеччина до війни і на її початку активно блокувала військову допомогу Україні, а також є одним із  основних противників кардинальних санкцій проти Росії.