UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шойгу платив провідним росЗМІ, щоб ті «переконали» Путіна розпочати загальну мобілізацію — ЗМІ

У військовому керівництві РФ заявляють, що наразі російська армія в Україні воює у меншості.

Після провальної операції російської армії по захопленню Києва, стосунки між головнокомандувачем Збройних Сил РФ Сєргєєм Шойгу та президентом Владіміром Путіним значно погіршилися. Генерал боїться суперечити очільнику Кремля навіть попри те, що цього потребує ситуація на полі бою. Зокрема, Шойгу так і не насмілився відкрито виступити із закликом щодо загальної мобілізації, хоча більшість членів військового керівництва РФ вважають це необхідним кроком, повідомляє видання «Важные истории».  

Посилаючись на власні джерела, наближені до генштабу РФ, журналісти стверджують, що Путін і досі є категоричним противником загальної мобілізації, навіть незважаючи на гостру потребу російської армії у ротації та поповненні особового складу. Натомість, Сєргєй Шойгу, який розуміє, що його план швидкого захоплення України провалився, чітко усвідомлює безвихідь ситуації, але не наважується заперечувати диктатору.

За словами армійських чиновників РФ, солдатів та офіцерів на фронті катастрофічно не вистачає. Як зазначають штабісти, російська армія в Україні воює у меншості. За різними оцінками, чисельність російського та проросійського військового угруповання в Україні 150–180 тисяч солдатів та офіцерів з урахуванням військ «ЛНР» та «ДНР». Чисельність українських військ до початку бойових дій наближалася до 250 тисяч осіб, а з урахуванням мобілізації її довели до 700 тисяч. Таким чином, темпи просування росіян в Україні наразі є дуже повільними.

Читайте також: Пасічник оголосив «загальну мобілізацію» в ОРДЛО – розвідка

Розуміючи ситуацію, у перші місяці війни Шойгу вдався до радикальних кроків. Його люди регулярно платили провідним російським ЗМІ за розміщення в інфопросторі матеріалів, які обґрунтовують загальну мобілізацію. Таким чином генерал розраховував вплинути на Путіна і змусити його змінити свою думку. За даними джерел, за одну аналітичну статтю Шойгу та його «друзі» платили близько 300 тисяч рублів.

Крім того, з допомогою преси генерал намагався зняти з себе відповідальність за провал «спецоперації». За даними журналістів, російські військові, силовики та політики активно збирають один на одного компрометуючі матеріали, але не дають хід кримінальним справам, бо йде війна. Саме з цієї причини Шойгу досі на своїй посаді, хоча фактично вже давно не приймає ключових рішень.

Читайте також: FT: Зустрічі Путіна з Зеленським не буде, Росія не хоче домовлятися про мир з Україною

Раніше повідомлялося, що Путін не лише хоче захопити владу в Києві, але й показати безсилля НАТО.

Міжнародна ізоляція Росії та введені проти неї та тамтешніх політиків санкції створили російській владі серйозні проблеми. Але як вони вплинули на Путіна? Чи стійкий він сьогодні? Чи стався усередині російського істеблішменту розкол? Чи, навпаки, спостерігається його консолідація? Про те, які нині розклади у Кремлі, читайте у статті Володимира Кравченка «Три вежі Кремля: що відбувається в оточенні Путіна».