Шість місяців війни проти України стали стратегічно шкідливими для Росії, вважає Міністерство оборони Великої Британії.
«З 2014 року російський президент Владімір Путін намагався застосувати поєднання сили та дипломатії примусу, щоб зміцнити вплив РФ в Україні, а також втручатися в її суверенні справи», - пише британська розвідка.
Міноборони Британії нагадало, що Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну шість місяців тому з метою повалення уряду та окупації більшої частини країни. Однак, у квітні російські лідери зрозуміли, що їм це не вдалося, і повернулися до більш скромних цілей на сході та півдні України.
«Наступ на Донбасі рухається мінімально, і Росія очікує великої контратаки України. Армія РФ відчуває нестачу боєприпасів, техніки та особового складу. Бойовий дух у багатьох військових частинах низький, і стан армії значно погіршився», - вважає британська розвідка.
Міноборони Британії заявило, що російський дипломатичний вплив зменшився, а довгострокові економічні перспективи країни похмурі.
«Через шість місяців війна Росії проти України виявилася дорогою та стратегічно шкідливою», - підсумувала британська розвідка.
24 лютого світ охопив жах на тлі того, як російські ракети падали на міста в Україні. США, Велика Британія і ЄС запровадили широкі санкції проти російського уряду і Владіміра Путіна.
Початковий російський бліцкриг провалився, поступившись повільній війні на виснаження, яка триває на півдні і сході України. Ситуація зараз не менш важка, ніж в перші місяці вторгнення. Але демократичним урядам може бути важче переконати свої суспільства в цьому на тлі зростання цін на енергоносії і продукти. Bloomberg перелічує шість результатів, які з’явилися за шість місяців війни.