Якщо не вжити негайних заходів, охоплена бойовими діями територія сирійського міста Алеппо може перетворитися в "одне велетенське кладовище", таку заяву зробив представник ООН з гуманітарних питань Стівен о'Брайен на екстрено скликаному засіданні Ради Безпеки, повідомляє в четвер, 1 грудня, dpa.
За словами спецпосланця ООН по Сирії Стаффана де Мистури, у зв'язку з посиленням авіаударів у східній частині Алеппо розгортається "гуманітарна трагедія", причому ситуація погіршується.
За останні кілька днів цей район залишили приблизно 70 тисяч чоловік, стверджує, що базується в Англії Сирійський наглядова центр з прав людини (SOHR), який виступає в опозиції до режиму в Дамаску.
Спроба прийняти резолюцію Радбезу ООН, що закликає учасників конфлікту до перемир'я, закінчилася безрезультатно. Представники кількох країн вимагали від Радбезу висловитися на користь десятиденного припинення вогню, щоб в місто могли пройти представники гуманітарних організацій. Проти такої резолюції виступив представник росії Віталій Чуркін заявив, що гуманітарні проблеми використовуються Заходом лише як привід для просування політичного плану по зміні уряду в Дамаску.
У вівторок, 29 листопада, російські військові заявили про кардинальний злам у ситуації навколо Алеппо. Раніше урядові війська президента Сирії Башара Асада почали там наступ за підтримки російських військ.
Держдепартамент США, МЗС Великої Британії і Франції відзначили збільшення кількості жертв серед цивільного населення з початком наступу військ Асада на Алеппо.
Росія заперечує дані США, Великої Британії і Франції. Тим не менш президент Росії Володимир Путін доручив Міністерству оборони та МНС Росії направити до Сирії мобільні госпіталі для надання медичної допомоги жителям Алеппо та прилеглих районів.
Нагадаємо, східна частина міста Алеппо перебувала під контролем повстанців сирійської опозиції впродовж чотирьох років. Під час нового наступу, який розпочався кілька тижнів тому, сили Асада, при підтримці російської авіації, відбили у повстанців вже 12 міських кварталів.
Сирійська опозиція готова продовжувати боротьбу проти Асада навіть після втрати Алеппо. Опозиціонери зазначають факт важливості Алеппо, але визнають, що в разі втрати міста у них є й інші не менш важливі населені пункти.
У зв'язку з бойовими діями, східні райони міста покинули тисячі мирних жителів. У східній частині Алеппо розбомблені всі лікарні, дефіцит їжі, питної води і медикаментів.
У вівторок, 29 листопада, глава МЗС Франції Жан-Марк Еро закликав провести термінове засідання Ради безпеки ООН, щоб обговорити ситуацію в сирійському місті Алеппо, спустошеному бойовими діями.