UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що насправді думає кандидат на пост віцепрезидента від республіканців про Європу? — Politico

Дональд Трамп обрав на посаду віцепрезидента фаната Орбана, який вважає політику Німеччини абсурдною, а Велику Британію називає "ісламістською" державою.

Джей Ді Венс, кандидат на пост віцепрезидента від республіканців у разі перемоги Дональда Трампа на виборах, має багато чого сказати про Європу. Як прихильник американського ізоляціонізму та затятий критик допомоги Україні, кандидатура 39-річного сенатора від штату Огайо викликала паніку серед дипломатів по обидва боки Атлантики, зазначає Politico.

Про ЄС

Венс різко критикує Брюссель за його рішення призупинити фінансування Угорщини та Польщі через проблеми з демократією та верховенством права.

"Ви знаєте, що ЄС утримує мільярди доларів обіцяної допомоги від Угорщини через її погляди на Україну. Він забрав мільярди доларів обіцяної допомоги від попереднього уряду Польщі через консервативні погляди польського уряду. Це не порядок, заснований на правилах. Це Європа з Брюсселя і Берліна нав'язує ліберальні імперіалістичні погляди решті континенту", — сказав він в інтерв'ю в лютому.

Читайте також: Байден назвав Венса «клоном» Трампа

Про Угорщину

Як і Трамп, Венс високо оцінив прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана і запропонував взяти приклад з його соціальної політики. Венс також закликав до "десексуалізації" шкіл і послався на Орбана як на джерело натхнення у своєму виступі на подкасті у вересні минулого року.

Про Польщу

Венс розкритикував Дональда Туска після того, як польський прем'єр-міністр розкритикував республіканців за блокування американської допомоги Україні в лютому цього року.

"Новий лідер Польщі заарештовує політичних опонентів і завдячує безпеці своєї країни моїй щедрості. Він міг би подумати про те, щоб проявити деяку вдячність або, принаймні, зменшити свої власні авторитарні імпульси", — написав Венс у своєму пості в соціальних мережах.

Читайте також: Республіканці офіційно назвали Трампа своїм кандидатом у президенти

Він закликав адміністрацію Байдена відреагувати на реформу державних ЗМІ, яку проводить уряд Туска, звільняючи лоялістів, призначених попереднім консервативним урядом. Також Венс вважає, що занепокоєння Польщі щодо російської агресії було перебільшеним.

Про Німеччину

Венс вважає, що берлінські військові — це "відстій", а їхня енергетична політика — "повна дурня".

"Поведінка Німеччини у цій війні ганебна, і для наших виборців образливо, що занадто багато республіканців погоджуються з нею. Всі їхні обіцянки перетворилися на купу гною", — висловився він у соціальних мережах у березні минулого року.

У лютому Венс ще раз розкритикував обороноздатність Німеччини в есе для Financial Times.

Читайте також: Венс дізнався про те, що Трамп обрав його в якості віцепрезидента за 20 хвилин до оголошення

"Німеччина щороку витрачає на оборону значно більше, ніж Франція, але мало чим може похвалитися. Французька армія налічує шість високопотужних загальновійськових бригад... а Бундесвер ледве може зібрати одну боєздатну бригаду", — сказав він.

Про Велику Британію

Міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі вважає Венса своїм другом, але це не завадило американському сенаторові назвати Велику Британію "ісламістською країною".

Про Італію

Навіть ультраправий прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні не змогла уникнути гніву Венса.

Читайте також: Після замаху Трамп анонсував новий виступ та закликав американців до єднання

"Перемога Мелоні в Італії була значною мірою відмовою від імміграційної політики Брюсселя. І все ж вона стала повною катастрофою, коли справа дійшла до фактичного скорочення міграції до Італії", — сказав Венс в інтерв'ю в лютому.

Раніше ми повідомляли про заяви Венса про Україну. Він один із тих республіканців, які вимагали від Білого дому припинити військову та фінансову допомогу Україні, а також вважає, що Київ має поступитися частиною територій на користь Росії. Зокрема у квітневій статті для The New York Times Венс писав, що у Києві та Вашингтоні мають визнати, що ціль Володимира Зеленського щодо повернення України до кордонів 1991 року є нереалістичною.