Південна Корея заявила в суботу, 9 листопада, що КНДР другий день поспіль “придушує” GPS-сигнали з прикордонних районів — це впливає на судноплавство й авіацію, повідомляє AP.
За словами Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, у п'ятницю, 8 листопада, й суботу в районі прикордонних північнокорейських міст Кесон і Хеджу були виявлені операції КНДР з впливу на сигнали GPS, що порушило маршрути десятків цивільних літаків і кількох кораблів.
Попереджаючи літаки й судна поблизу західних прикордонних районів про відповідні ризики, південнокорейські військові не уточнили, як саме КНДР перешкоджає сигналам GPS та не деталізували масштаби порушень.
“Ми закликаємо Північну Корею негайно припинити провокації, пов'язані з перешкодами GPS, і рішуче попереджаємо, що вона буде нести повну відповідальність за будь-які наслідки”, - йдеться в заяві Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї.
Напруженість у відносинах між Сеулом та Пхеньяном зростає, поки північнокорейський лідер Кім Чен Ин хвалиться своїми ядерною і ракетною програмами, посилює співпрацю з РФ та здійснює інші провокації.
Цього року Кім продемонстрував більшу ворожість до консервативного уряду Сеула, який дотримується жорсткої лінії щодо Пхеньяна. КНДР відмовилася від давніх цілей примирення з Південною Кореєю, зафіксувавши це у своїй конституції. Північна Корея також підірвала ділянки автомобільних і залізничних шляхів, які з'єднують її з Південною Кореєю, як символічний прояв гніву на адресу Сеула, а ще провела випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети для посилення тиску на Вашингтон.
Окрім демонстрацій зброї та інших провокацій з боку КНДР, зростає занепокоєння через відправку північнокорейських військ і техніки для підтримки війни РФ проти України. Є припущення, що таке поглиблення військового союзу між Москвою і Пхеньяном може призвести до передачі Північній Кореї російських технологій, зокрема, ядерних. Про те, що означає поява північнокорейських солдатів на фронтах російсько-української війни, розповідав Володимир Кравченко в статті "Солдати Кім Чен Ина в степах України".