Кілька громадян РФ були депортовані з Сербії за участь у підготовці терористичних акцій та антиурядових виступів на території Чорногорії.
Як повідомляє "КоммерсантЪ" з посиланням на сербські ЗМІ та власні джерела, близькі до бєлградського уряду, 24 жовтня прем'єр-міністр Сербії Олександр Вучич оприлюднив деталі плану захоплення державних установ в Чорногорії, які повинні були відбутися відразу після парламентських виборів 16 жовтня.
Так, Вучич підтвердив інформацію чорногорського спецпрокурора Мілівое Катнича про арешт групи громадян Сербії, які готували в Чорногорії захоплення Скупщини (парламенту) Чорногорії та стрілянину по учасниках мітингу опозиції з метою спровокувати хаос. За його словами, антиурядові акції готувалися за сприяння потужного "іноземного фактору".
Вучич розповів, що сербські правоохоронці виявили ще кілька залучених до реалізації плану злочинних груп, за якими стоять "дуже серйозні люди".
"Існують незаперечні докази, що певні особи стежили за кожним кроком прем'єра Чорногорії та інформували про це інших людей, які повинні були діяти у відповідності з їх інструкціями. Ми знайшли у них 125 тис. євро, спеціальну уніформу, інші речі. За прем'єром Чорногорії стежили за допомогою найсучаснішого обладнання" –вказав він.
Наголошується, що вже на наступний день після цієї заяви сербського прем'єра, до Сербії з несподіваним візитом прибув секретар Радбезу РФ Микола Патрушев. Офіційною метою візиту стали переговори про підписання меморандуму в області безпеки, однак, як зазначив сам Патрушев, даний документ обговорюється давно і буде підписаний, в кращому випадку, наступної весни.
Як зазначив близький до уряду Сербії співрозмовник видання, в Белграді Патрушев найімовірніше "хотів би прояснити наші кроки щодо співпраці з Чорногорією у розслідуванні активності груп, які готували заворушення в Подгориці 16 жовтня".
Наголошується, що влада Сербії, орієнтована на вступ до ЄС, бажає уникнути підозр у причетності до підготовки злочинів на території сусідньої країни, однак не бажає допустити міжнародного скандалу та кризи в російсько-сербських відносинах.
Нагадаємо, 17 жовтня прем'єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович заявив про перемогу його партії на парламентських виборах. За його словами, Чорногорія продовжить курс на вступ до НАТО та ЄС.
Раніше прем'єр Чорногорії звинуватив Росію в спробах налаштувати балканські країни проти ЄС.
Нагадаємо, що нещодавно Чорногорія приєдналася до НАТО. В травні глави МЗС країн-членів НАТО підписали протокол про приєднання країни.
Російський МЗС назвав рішення НАТО про переговори з Чорногорією з вступу цієї країни в Північноатлантичний альянс конфронтаційним кроком, змушує Москву до відповідної реакції.
Детальніше про парламентські вибори, що відбулися в Чорногорії, читайте у статті Костянтина Федоренко "Чорногорія: перемога неліберальних європейців" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".