Сепаратистські настрої в Каталонії не вщухають. Тепер об'єднуються партії-однодумці в надії отримати вплив у владі.
Сепаратистська партія "Республіканські ліві Каталонії" (ERC) заявила, що підтримає центральний уряд Іспанії на чолі з владною Соціалістичною робочою партією, якщо та погодиться почати переговори про незалежність Каталонії.
Як повідомляє Reuters, за це висловилося майже 95% членів партії, що брали участь у голосуванні в понеділок, 25 листопада, передає Громадське.
"Республіканські ліві Каталонії" висунули чотири умови формату переговорів про незалежність регіону: 1) вони мають відбуватися між центральним та регіональним урядами; 2) для них не потрібно ніяких передумов; 3) вони повинні мати чіткий графік; 4) усі зобов'язання, які візьмуть на себе сторони, повинні бути обов'язково виконані.
Представниця ERC Марта Вілальта заявила, що лише за цих умов партія підтримає уряд на чолі із Педро Санчесом. Джерело в ERC повідомило Reuters, що там планують почати переговори із соціалістами вже цього тижня.
Підтримка уряду Санчеса прокаталонськими партіями може бути чи не єдиним шляхом виходу Іспанії з політичної кризи, що триває вже понад рік.
На дочасних виборах в Іспанії 10 листопада - четвертих за останні чотири роки - Соціалістична робітнича партія на чолі з прем'єром Педро Санчесом здобула перемогу, але має недостатньо для одноосібного формування уряду мандатів. Натомість значно посилили свої позиції іспанські праві партії - Народна партія та ультраправа Vox, що посіли друге та третє місця відповідно.
12 листопада про формування коаліції із Санчесом заявив Пабло Іґлесіас, лідер крайньої лівої партії Unidas Podemos. Разом у них 158 голосів у Конгресі - нижній палаті іспанського парламенту, яка й затверджує уряд. Підтримка ERC, яка нині є п'ятою за представництвом партією в Конгресі з 13 мандатами, може допомогти затвердити соціалістичний уряд. За особливостями законодавства Іспанії, для цього достатньо, аби голосів "за" було більше, ніж "проти".
Верховний суд Іспанії у понеділок, 14 жовтня, виніс вирок лідерам каталонських сепаратистів, повідомляє російська служба BBC.
Дев'ять обвинувачених отримали від 9 до 13 років ув'язнення, максимальний термін отримав колишній віце-президент Каталонії Оріол Жункерас. Обвинувачення просило для колишнього заступника Карлеса Пучдемона 25 років позбавлення волі. Це викликало масові протести.
Трьох прихильників незалежності Каталонії звинуватили в непокорі, але до тюремного ув'язнення не засудили, 12 політиків і активістів відкинули висунуті їм обвинувачення.
Нагадаємо, 23-26 травня в державах ЄС відбулися вибори депутатів Європарламенту, на них Карлеса Пучдемона було обрано депутатом ЄП від каталонської коаліції "Вільні для Європи" (Lliures per Europa). В Європарламент також пройшов Оріол Жункерас, який на той час відбував попереднє ув'язнення в іспанській в'язниці.