UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенцова етапують на Ямал

Місце, де український режисер продовжить відбувати незаконне покарання, славиться суворими умовами утримання.

Сенцов підкреслив, що не падає духом

Сенцов підкреслив, що не падає духом

Український кінорежисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в Росії до 20 років ув'язнення, повідомив про те, що його етапують з Іркутська в Ямало-Ненецький автономний округ.

Про це сам Сенцов повідомив у листі правозахисниці Зої Світловий, яке було опубліковано на сайті "Відкритої Росії".

Свєтова зазначила, що отримала лист 29 вересня, воно датоване 17 числом і було відправлено з СІЗО-1 російського міста Тюмень 21 вересня.

На думку Сенцова, його етапують в саму північну колонію суворого режиму в поелке Харп на Ямалі, відому своїми суворими умовами утримання.

"У мене все нормально. Їду. Вивезли різко з Якутії і везуть в Ямало-Ненецький автономний округ, а там тільки одне місце для відбування покарання - легендарні Харпы. ... Нічого хорошого від цього відрядження не чекаю... Депресія або спад духа - я цим не страждаю, навіть не сумнівайтеся", - зазначив Сенцов.

Також він повідомив, що Якутська оперотдел у колонії, де він перебував до этапировани, за рік видав йому на руки дві листівки.

"Перед етапуванням повернули коробку зі старими листами, які зберігалися 1,5 року у тюремників, і під сотню нових, які вони збирали протягом року і лише тепер вирішили віддати... віддали Ще з десяток книг, які мені прислали, але тільки не видавали", - повідомив Сенцов.

Він зазначив, що глава МЗС України Павло Клімкін намагався до нього "додзвонитися на день народження в липні".

"Приїжджали "Пуссі Райот" з Альохіної в Якутськ мене підтримати. ... Але замість дзвінка мені дали чергове ШІЗО (четверте або п'яте), а потім взагалі вивезли в більш жорстке місце - Харп. Наказ про це ФСВП Росії підписав наприкінці липня", - повідомив український режисер.

Нагадаємо, що

українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченко затримали співробітники ФСБ в Криму навесні 2014 року. Їх етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Обидва провину не визнали.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс обвинувальний вирок відносно Сенцова. За сукупністю злочинів режисер засуджений до 20 років колонії суворого режиму.