Сім найвпливовіших сенаторів–демократів написали лист Бараку Обамі у вівторок, 29 листопада. Політики натякнули на замовчування Білим домом інформації про кібератаки російських хакерів під час президентських виборів у США, і закликали відкрити її громадськості, повідомляє The Atlantic із посиланням на свої джерела.
"Ми вважаємо, що є додаткова інформація щодо російського уряду і американських виборів, яка повинна бути розсекречена і опублікована", - зазначили підписанти листа.
До ініціативної групи сенаторів увійшли шість членів Комітету з розвідки Сенату і один член Комітету армії США. Лист підписали, зокрема, Рон Уайден, сенатор-демократ з Орегона, який довгий час займався в Комітеті вирішенням технічних питань, і Марк Уорнер, майбутній заступник голови Комітету з розвідки Сенату.
Діючий заступник голови Комітету, Дайан Файнштейн, не підписала лист.
Найстаріший представник Палати представників Елайджа Каммінс закликав до додаткового розслідування ролі Росії в американських виборах. Його підтримала лідер Партії меншості Палати Ненсі Пелосі.
Нагадаємо, в середині червня російські хакери зламали базу даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і трафік чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.
За даними ЗМІ, також піддалися атакам комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій, а також основних претендентів на пост президента США Гілларі Клінтон і Дональда Трампа.
7 жовтня Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватили Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес у США.
15 жовтня віце-президент США Джозеф Байден повідомив про готовність Вашингтона вжити заходів проти Росії у зв'язку з тим, що, як стверджують американські офіційні особи, пов'язані з РФ хакери втручалася у президентські вибори в США.