UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенатори США винесли на повторний розгляд законопроект на підтримку України

Минулого року STAND for Ukraine Act отримав схвалення нижньої палати представників, але не встиг пройти всю процедуру прийняття до завершення сесія Сенату.

Конгресмени США знову внесли на розгляд Палати представників законопроект на підтримку України STAND for Ukraine Act. Документ не встиг пройти процедуру підтвердження Сенатом США до кінця 2016 року, повідомляє "Укрінформ".

Законопроект "Про заборону, запобігання та припинення російської агресії в Україні, допомогу демократичним перетворенням в Україні, а також інших цілях" зареєстрований під номером H. R. 830.

Сенатор-республіканець Енгел Елліот вніс документ на розгляд у четвер, 2 лютого. Його співавторами виступили 24 члена Палати представників, включно з політиками з Республіканської і Демократичної партій.

Відповідно до встановленої процедури, законопроект спрямований на обговорення в комітети з питань міжнародних справ, фінансів, юридичних справ та бюджетних питань.

Текст документа поки не опублікований, проте вважається, що він ідентичний STAND for Ukraine Act, який нижня палата американського Конгресу ухвалила в минулому році.

Так, законопроект передбачає посилення санкцій, введених відносно Росії, закріплення існуючих покарань на законодавчому рівні та введення обмежень на надання Російській Федерації країнами-членами НАТО товарів і послуг військового призначення, що містять американські технології або компоненти, до тих пір, поки вона не припинить агресію в Україні. Крім того, документ відкидає будь-які форми визнання російської влади в Криму.

Законопроект STAND for Ukraine Act не встиг пройти голосування в Сенаті до завершення сесії минулого року. І тепер він повинен пройти процедуру повторного прийняття в обох палатах Конгресу.

Читайте також: Білий Дім підтвердив збереження "кримських" санкцій проти РФ

Нагадаємо, раніше США послабили санкції проти ФСБ Росії. Тепер можна здійснювати "деякі види операцій із ФСБ", які раніше були заборонені. Зокрема, дозволені операції щодо ліцензування експорту в області електроніки. Пізніше в Білому домі назвали пом'якшення санкцій проти ФСБ "формальними діями".