Сенатори США від Республіканської та Демократичної партій вимагають від президента США Дональда Трампа пояснень через його наказ про додаткове розміщення військ на території Близького Сходу і нагадали, що Конгрес не давав санкції на початок військових дій проти Ірану, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми, як і раніше, стурбовані тим, що все більш ескалаційні дії обох сторін приведуть до непотрібного конфлікту. Враховуючи цей зростаючий ризик, ми хочемо повторити, що на сьогоднішній день Конгрес не санкціонував війну з Іраном і ні один діючий законодавчий орган не дозволяє США вести військові дії проти уряду Ірану", – йдеться у листі сенаторів Трампу.
Сенатори відзначили, що адміністрація Трампа, у разі, якщо вона надумає почати військові дії проти Ірану, повинна спочатку дійти до Конгресу за дозволом на війну – перш, ніж американські війська розгорнуться для участі у "військових діях або районах, де військові дії з Іраном неминучі".
"Ми просимо провести спільний брифінг представників міністерства оборони, держдепартаменту і розвідки до кінця червня для вирішення політичних і правових питань", – заявили автори листа до Трампу, сенатори Тім Кейн і Майк Лі. Лист також підписали Джефф Мерхнулі, Берні Сандерс, Кріс Мерфі та Ренд Пол.
18 червня колишній в. о. міністра оборони США Патрік Shanahan заявив, що США відправлять ще тисячу військовослужбовців на Близький Схід, пославшись на побоювання навколо загрози з боку Ірану.
Нагадаємо, 13 червня в Оманській затоці були атаковані танкери Kokuka Courageous (Kokuka Sangyo Co, Японія), та Front Altair (Норвегія), після чого обидва зайнялися. З кораблів евакуювали 44 людини. За різними версіями, при атаці використовувалися міни, торпеди або "літаючі об'єкти".
Державний секретар США Майк Помпео поклав відповідальність за напад на танкери на Тегеран. Іран ці звинувачення відкидає. Схожий інцидент стався біля берегів ОАЕ на початку травня, коли були атаковані чотири танкери. У США припускали, що до цього може бути причетний Іран, Тегеран це заперечував.
14 червня Рада безпеки ООН обговорила напади на танкери в Оманській затоці на закритому засіданні, однак не прийняла у цьому питанні жодних рішень. Тож кожна постраждала від диверсій країна має намір провести власне розслідування.
Як пише у своїй статті для DT.UA президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, бізнес під знаком війни – те, що дуже потрібне путінському режиму. Москва і Тегеран потребують такого сценарію в регіонах нафтовидобутку та тих, які важливі для транспортування енергоресурсів. Тому невипадково загострилося становище в Перській затоці у зв'язку з атакою на нафтові танкери поблизу одного з найбільших у світі терміналів у порту Фуджейра (ОАЕ). Якщо там розпочнеться війна, то ціни на нафту можуть підскочити до омріяних вище $ 100 за барель.
Докладніше читайте у матеріалі Михайла Гончара "Росія: формула "Чужого" для України та Заходу" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".