UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенатор вимагає перевірити законність затримки виплати військової допомоги Україні

За законом Трамп повинен був повідомити Конгрес, якщо хотів зупинити передачу коштів Україні.

Американський сенатор від Демократичної партії Кріс Ван Холлен звернувся до Рахункової палати США з проханням перевірити законність рішення Адміністрації Трампа про затримку виплат військової допомоги Україні, повідомляє в понеділок видання The Hill.

Мова йде про виділення Україні майже 400 млн доларів військової допомоги. Причиною блокування високопоставлені американські чиновники, які свідчать у справі про імпічмент, називали спробу Трампа змусити Україну публічно оголосити про розслідування справи ексвіце-президента Джо Байдена і його сім'ї.

Колишній віцепрезидент – найбільш ймовірний конкурент Трампа на президентських виборах 2020 року. Його син Хантер входив до ради директорів компанії Burisma, пов'язаної з колишнім українським міністром екології Миколою Злочевським.

У своєму письмовому зверненні сенатор стверджує, що рішення президента США Дональда Трампа порушує закон про контроль над витрачанням бюджетних коштів, який обмежує дії президента щодо коштів, виділених Конгресом.

Ван Холлен вказав, що відповідно до закону Трамп повинен був повідомити Конгрес, якщо він хотів зупинити передачу коштів, які розподіляє Конгрес. За словами сенатора, "президент не просто не повідомив Конгрес", Пентагон двічі повідомляв Конгресу, що кошти будуть виділені.

"Адміністрацію слід притягнути до відповідальності за порушення закону про контроль над витрачанням бюджетних коштів, в противному випадку ми відкриємо для майбутніх адміністрацій шлях до безкарного порушення закону", - написав Ван Холлен.

В ніч на 19 грудня 2019 року Палата представників проголосувала за імпічмент Трампа. Конгресмени визнали Трампа винним у зловживанні владою - обвинувачення підтримав 221 конгресмен при необхідних 216 голосів.Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона (1868 рік) і Білла Клінтона (1998 рік), за імпічмент якого проголосувала палата представників. І в разі Джонсона, і в разі Клінтона голосування в сенаті було в їх користь, і вони залишилися на своїх постах.

Детальніше про імпічмент президента Трампа, цілі республіканців і демократів, а також про те, яке відношення американські міжпартійні розборки мають до України, читайте в матеріалі Олександра Хари "Полювання "слонів" на "віслюків" в українському сафарі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".