UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенатор США запропонував визнати Росію спонсором тероризму

Відповідний законопроект подавався до Конгресу двічі – у 2018 і 2019 роках.

Сенатор від Республіканської партії, член Гельсінської комісії при Конгресі США Кору Гарднер заявив про намір домагатися прийняття закону, згідно з яким Державний департамент США буде зобов'язаний встановити, чи є Росія спонсором тероризму; про це розповів сам сенатор в інтерв'ю Російській службі "Голосу Америки".

Гарднер двічі вносив відповідний законопроект – у минулому році і у квітні цього року. Законотворчу ініціативу підтримав також інший відомий сенатор, Боб Менендес. На думку Гарднера, Росію цілком можна розглядати, як країну, що відкрито спонсорує тероризм.

"Подивіться на те, що Росія зробила в останні роки – вона надала допомогу режиму Асада в Сирії, який вбиває невинних людей, і сама стала причетна до цих вбивств, займалася отруєннями в Європі, фактично здійснивши хімічну атаку. Це режим, який користується терором для здійснення своїх політичних цілей... Я думаю, що визначення Росії як держави-спонсора тероризму повинно відправити сигнал по всьому світу, що це режим, який спирається на беззаконня, що він не зупиняється перед порушенням основних норм міжнародного права, і що Сполучені Штати цього не допустять", – пояснив Кору Гарднер.

Якщо Росію визнають спонсором тероризму, Держдепартамент США буде змушений накласти на неї ряд жорстких економічних та політичних санкцій – це, зокрема, контроль за експортом товарів подвійного призначення, заборона на економічну допомогу, накладення фінансових та інших обмежень, подібно тим обмеженням, які зараз діють у відношенні Ірану, Сирії, Судану та Північної Кореї.

"Я сподіваюся, що ми проведемо слухання щодо цього закону. Я очікую, що він зустріне опір, але як і раніше впевнений, що це важлива справа, яку ми повинні зробити", – резюмував сенатор.

13 лютого Європейська комісія затвердила новий список третіх країн зі слабкими режимами боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. До списку увійшли 23 країни, у яких зафіксовані стратегічні недоліки в своїх рамках боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму: Афганістан, Американське Самоа, Багамські Острови, Ботсвана, Північна Корея, Ефіопія, Гана, Гуам, Іран, Ірак, Лівія, Нігерія, Пакистан, Панама, Пуерто-Ріко, Самоа, Саудівська Аравія, Шрі-Ланка, Сирія, Тринідад і Тобаго, Туніс, Віргінські острови та Ємен.

Знаходження у подібному списку не тільки б'є по репутації держави, але і ускладнює фінансові відносини з Євросоюзом - банки країн, які входять до нього, зобов'язані проводити додаткові перевірки платежів, до яких причетні особи із перелічених у списку держав.