Сенат США заборонив застосування тортур працівниками американських спецслужб і інших силових органів проти в'язнів. Верхня палата американського парламенту підтримала Закон про санкціонування національного захисту.
Як повідомляє Newsweek, закон забороняє силовикам цілу низку видів тортур, зокрема їм більше не можна топити і ректально годувати ув'язнених. Також встановлює правила проведення допиту і обмежує в цьому навіть військових спеціальним статутом, положення якого будуть переглядатися кожні три роки. В документі також йдеться, до будь-який допит повинен проводитися із "наведенням доказів". Також співробітники "Червоного Хреста" матимуть доступ до всіх ув'язнених в США.
"Ми повинні відстоювати позицію, що методи боротьби наших силовиків за мир і свободу повинні завжди бути такими ж благородними і шанобливими, як і ідеї, за які вони борються. Наші вороги діють бездумно, а ми не повинні", - прокоментував заборону тортур сенатор Джон Маккейн.
Він додав, що практика застосування жорстоких методів під час допитів шкодила демократичним цінностям і "приносила їх в жертву короткостроковим потребам безпеки". Також він висловив переконання, що вибивання з ув'язнених зізнання ніколи не гарантувало надійність отриманої таким чином інформації.
В минулому році в США розгорівся скандал після звіту Конгресу про застосування тортур у таємних тюрмах ЦРУ. Підозрюваних у тероризмі людей таємно топили, тримали кілька днів у трунах і погрожували їм розправою над рідними.
Голова ЦРУ Джон Бреннан назвав тортури "огидною" помилкою, але карати нікого не буде. За його словами, це було необхідно після теракту 11 вересня 2001 року. А колишній віце-президент США Дік Чейні заявив, що екс-президент Джордж Буш-молодший знав про тортури, але був упевнений, що вони потрібні для боротьби з тероризмом.