UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенат США ухвалив резолюцію із засудженням атаки Росії в Керченській протоці

Резолюцію підтримали обидві американські партії.

Сенат США прийняв резолюцію, яка засуджує агресивні дії Росії в районі Керченської протоки, де в неділю ФСБ атакували і захопили три українських корабля з 24 військовими на борту. Глава української дипломатії Павло Клімкін подякував США за підтримку України.

"Сенат США прийняв резолюцію, яка засуджує агресію Росії у Керченській протоці. Дякую нашим американським друзям за 100% двопартійний консенсус на підтримку України", - написав Він у Twitter.

Сенат прийняв резолюцію, яка засуджує агресію Росії в Керченській протоці. Дякую нашим американським друзям за 100% двопартійний консенсус на підтримку України. #RussiaAttacksUkraine

- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) November 30, 2018

Читайте також: Полонених українців з Криму вивозять до Москви - ЗМІ

Після атаки Росії в районі Керченської протоки, в результаті якої пограниченая служба ФСБ захопила три українських кораблі з 24 моряками на борту, в десяти областях України ввели воєнний стан терміном на 30 днів.

Росія відмовилася визнати затриманих українців військовополоненими і заарештувала їх за нібито "незаконний перетин держкордону". Україна звернулася в міжнародні інстанції. В результаті ЄСПЛ зобов'язав Росію повідомити про місцезнаходження та стан захоплених військових, забезпечити лікування пораненим і негайно повернути всіх захоплених в полон військовослужбовців Україні. Також суд зобов'язав Росію негайно пояснити причини нападу та затримання українських військовослужбовців у територіальних водах належить Україні, Криму.

При цьому Росія не має міжнародно-правових підстав для кримінального переслідування українських моряків. Якщо у РФ є претензії у зв'язку з діями українських військових моряків, їх повинні пред'являти безпосередньо українській державі, але не шляхом організації індивідуального кримінального переслідування військовослужбовців.

Детальніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Звільнення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".