UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенат Польщі незважаючи на протести прийняв закон про Верховний суд

Прийняття закону супроводжувалося масовими мітингами.

Сенат Польщі в ніч з п'ятниці на суботу, 22 липня, без поправок прийняв закон про Верховний суд. На підтримку законопроекту проголосували 55 сенаторів, 23 були проти і двоє утрималися, повідомляє RMF24.

Закон набуде чинності, якщо його протягом 21 дня підпише президент Польщі Анджей Дуда.

Повідомляється, що сенатори обговорювали закон протягом 15 годин. Прийняття закону супроводжувалося масовими мітингами перед будівлями Сенату і Верховного суду.

Нагадаємо, правляча у Польщі партія "Право і Справедливість" зареєструвала в Сеймі проекти законів про реформу судової системи.

Обидві палати польського парламенту – Сейм і Сенат – більшістю голосів підтримали законопроекти про Національну раду судочинства та суди загальної юрисдикції.

Законодавчі ініціативи ПіС зазнали жорсткої критики з боку суддівського корпусу та опозиції, які звинуватили партію Качиньського у намірі підпорядкувати судову гілку виконавчій владі, тим самим порушивши ключовий принцип демократії – принцип розподілу гілок влади.

Ярослав Качиньський, у свою чергу, заявив, що загрози демократії в Польщі немає, а судова система країни "знаходиться в моральному і професійному занепаді", і тому потребує реформування.

Скандальний закон про судову реформу в Польщі викликав у країні та Євросоюзі хвилю протестів. Протести почалися ще 15 липня, тоді кілька сотень людей вийшли до президентського палацу у Варшаві на акцію проти судової реформи. 16 липня протестуючих було вже близько 10 тисяч.

Напередодні Сенат проголосував за поправки до закону. Прийняті поправки підпорядковують Верховний суд Міністерству юстиції, а також посилюють вплив уряду на призначення голів суду.