Сенат Аргентини відхилив законопроект про легалізації абортів в перші 14 тижнів вагітності. Законодавці обговорювали понад 15 годин. 38 сенаторів проголосували проти, 31 підтримав законопроект. Двох сенаторів не було на голосуванні. В Аргентині аборти дозволяється тільки у випадках зґвалтування та ризику для здоров'я жінки.
Правозахисна організація Amnesty International заявила, що Аргентина втратила свій історичний шанс стати лідером у захисті прав людини.
"Світ спостерігав, і сенатори Аргентини зазнали невдачі. Відхиленням законопроекту вони втратили історичний шанс стати лідерами з прав людини. Боротьба далека від завершення! Ми будемо продовжувати підтримувати жінок в Аргентині", - йдеться в повідомленні AI в Twitter.
Питання легалізації абортів розділило Аргентину. Прихильники міри заявили, що легалізація абортів врятує життя багатьох жінок, які сьогодні роблять "чорні аборти". Міністерство охорони здоров'я в 2016 році підрахувало, що в країні щорічно проводиться цілих півмільйона підпільних абортів, в результаті чого гинуть десятки жінок. Католицька церква та інші групи виступали проти заходи, заявивши, що вона порушує аргентинський закон, який гарантує життя з моменту зачаття.
Демонстрації були в основному мирними, але після голосування кілька груп протестувальників зіткнулися з поліцією, кинули петарди і підпалювали барикади. Поліція застосувала сльозогінний газ.
Активісти підрахували, що три тисячі жінок в Аргентині померли від незаконних абортів з 1983 року. Протягом декількох місяців сотні лікарів в Аргентині організовували протести проти абортів. Феміністки та інші групи вели більш масштабні демонстрації в підтримку цього заходу. Вони одягалися в одяг зеленого кольору, який символізує рух за аборти, або червоні плащі і білі капелюхи, як герої телесеріалу "Розповідь служниці", який отримав шість Еммі 2017 року в різних номінаціях.