UA / RU
Підтримати ZN.ua

Семеро людей загинули, понад 30 отримали поранення в результаті обстрілу Гянджі в Азербайджані

З початку перемир'я між Вірменією і Азербайджаном не минуло й доби.

Збройні сили Вірменії завдали ракетного удару по житловому кварталу Гаянжі, другому за величиною місту Азербайджану, в ніч на неділю, 11 жовтня, повідомляє агентство Anadolu.

В результаті обстрілу житлового будинку в центрі Гаянджі, 7 людей загинули, ще 33 отримали поранення. Серед поранених - маленькі діти. Цивільних об'єктах завдано значної шкоди.

Нагадаємо, міністри закордонних справ Вірменії, Азербайджану та Росії Зограб Мнацаканян, Джейхун Байрамов і Сергій Лавров взяли спільний документ за підсумками переговорів в Москві щодо Нагірного Карабаху, які тривали більше 10 годин. За словами Лаврова, на переговорах з приводу невизнаної "республіки" досягнута домовленість про припинення вогню з 12:00 (за Києвом) 10 жовтня.

Однак в цей же день в Нагірному Карабасі зірвали перемир'я, Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в обстрілі.

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано до сих пір.

Баку почав наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення» Для ZN.UA.