UA / RU
Підтримати ZN.ua

Секретні військові дані США: Huawei підозрюють у шпигунстві на користь Китаю – Reuters

Влада США стурбована тим, що Huawei може перехопити через обладнання секретну військову інформацію та передавати її до Китаю, і вже почала розслідувати діяльність компанії

Адміністрація Байдена проводить розслідування щодо китайського виробника телекомунікаційного обладнання Huawei у зв'язку з побоюваннями, що за допомогою його обладнання здійснювалося перехоплення секретної інформації з військових баз і ракетних шахт. Підозрюють, що цю інформацію компанія може потім передати Китаю. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два анонімні джерела.

Влада США стурбована тим, що Huawei за допомогою свого обладнання може перехоплювати конфіденційні дані про військові навчання та стан готовності військових баз та передавати їх до Китаю.

У квітні 2021 року Міністерство торгівлі США направило Huawei повістку до суду, щоб дізнатися про політику компанії щодо обміну даними з іноземними сторонами, які її обладнання може перехоплювати з мобільних телефонів, включаючи повідомлення та геолокаційні дані.

Читайте також: Китай намагається впливати на американських чиновників – розвідка США

Компанія Huawei не відповіла на прохання про коментарі. Компанія рішуче відкинула звинувачення уряду США в тому, що вона може шпигувати за американськими клієнтами та становить загрозу національній безпеці.

Якщо Міністерство торгівлі вирішить, що компанія Huawei становить загрозу національній безпеці, воно може вийти за межі існуючих обмежень, накладених Федеральною комісією зв'язку (FCC), регулюючим органом США у сфері телекомунікацій.

Huawei вже давно переслідують звинувачення уряду США в тому, що вона може шпигувати за американськими клієнтами, хоча влада Вашингтона оприлюднила мало доказів. Компанія заперечує ці звинувачення.

Читайте також: Китай майже відкрито перейшов на бік Росії: продаж РФ товарів воєнного призначення з початку агресії зріс у рази

Нагадаємо, голова об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США Марк Міллі наказав провести комплексний огляд взаємодії американських військових з китайськими силами за останні п'ять років, оскільки зростає занепокоєння через більш рішучу поведінку Пекіна в Індо-Тихоокеанському регіоні.