Китайські військові навчання, які висвітлювали державні ЗМІ, дають зрозуміти, як Народно-визвольна армія КНР адаптує свою тактику з урахуванням уроків війни Росії проти України. Навчання були проведені об’єднаною бригадою 82-ї армійської групи НВАК в провінції Хебей.
Під час них китайські військові активно використовували розвідувальні дрони і радари для протидії супернику, озброєному ПЗРК і протитанковими ракетами, - пише гонконгське видання South China Morning Post. Державний телеканал CCTV випустив в ефір програму, присвячену військовим навчанням. В ній командир групи Лю Чен пояснював, що його солдати вчаться на своїх помилках заради перемоги.
«Наші війська програли в першому раунді військових ігор. Ми негайно розгорнули ПЗРК і радари, і це допомогло нам успішно переломити хід подій», - сказав він.
Під час навчань ескадрильї бойових вертольотів Type WZ-10 забезпечили повітряне прикриття для десятків важких танків Type 099А, самохідних артилерійських установок Type 07 і бойових машин піхоти Type 04. А сили радіолокаційної розвідки підтримували роботу протитанкових ракетних комплексів HJ-9 Red Arrow і зенітно-ракетних комплексів HQ-17 Red Flag.
Науковий співробітник Пекінського аналітичного центру військово-наукових технологій Чжоу Ченмін сказав, що НВАК вчиться у армії Росії, особливо в питанні використання безпілотників.
«Використання безпілотників в якості очей для бронетанкових військ з метою спостереження за протитанковими ракетами або навіть за ударами безпілотників-камікадзе - це один з недорогих контрзаходів російської армії», - сказав Чжоу.
Інструктор НВАК у відставці Сун Чжунпін сказав, що сценарії в програмі телеканалу CCTV, схоже, відображають бойові умови в Україні. South China Morning Post звертає увагу на те, що українські сухопутні війська використовували переносні зенітні ракети Stinger для збиття російських військових літаків, а морські піхотинці розгорнули протитанкові ракети Javelin для знищення російської бронетехніки.
«Війна в Україні надихнула багатьох військових на модернізацію. НВАК уважно стежить за війною в Україні, оновлюючи свою програму тренувань», - пояснив Сун Чжунпін.
У програмі CCTV інший командир 82-ї армійської групи Ву Сяофей сказав, що гібридна підготовка вимагає спільної роботи різних підрозділів, підштовхуючи командирів і солдатів до розвитку «інстинктивних реакцій» в умовах сучасної війни.
«Ми використовуємо реальні бойові дії як тло наших тренувальних сценаріїв, розбиваємо складні сценарії на менші і намагаємось придумати окремі, але критично важливі навчальні теми. Після численних навчань реакція командирів і солдатів стає інстинктивною як психологічно, так і фізично, і вони можуть впоратися з подібними проблемами в реальних бойових ситуаціях», - сказав Ву Сяофей.
Гонконгське видання пояснює, що 82-а армійська група в основному відповідає за безпеку Пекіна. За повідомленням CCTV, цей військовий підрозділ став першим бойовим підрозділом сухопутних військ НВАК, що відповідає вимогам гібридної війни і має на озброєнні найсучасніші і найдорожчі системи озброєнь.