UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще одна країна підтримала вступ Північної Македонії в НАТО

На даний момент тільки дві держави ратифікували Протокол про вступ Республіки Північна Македонія до Північноатлантичного альянсу.

Парламент Болгарії ратифікував Протокол про вступ Республіки Північна Македонія до Північноатлантичного альянсу, передає місцеве видання Vesti.bg. Документ підтримали 140 депутатів, проти ратифікації не голосував ніхто. При цьому один депутат утримався від голосування.

"Вступ Республіки Північна Македонія в НАТО важливий для стабільності регіону. Ласкаво просимо до нас, добрі брати і сестри", - сказав голова комітету національної оборони Болгарії Костянтин Попов, зазначивши, що держава готова допомогти Республіці Північна Македонія у сфері оборони.

На засіданні був присутній голова парламенту Північної Македонії Талат Джафері. Перед цим в Болгарії він зустрівся з прем'єром країни Бойко Борисовим.

Болгарія стала другою країною, яка ратифікувала Протокол про вступ Північної Македонії в НАТО. Першим затвердив документ уряд Греції.

Як повідомлялося, влада в Скоп'є запустили процес перейменування своєї країни з Республіки Македонія на Республіку Північна Македонія. Згідно Преспанській угоді з Грецією: в першу чергу замінюються вивіски на урядових будівлях і прикордонних пунктах контролю.

12 червня прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що Скоп'є і Афіни досягли згоди щодо нової назви країни - Республіка Північна Македонія.

Суперечка про назву Македонії триває більше 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігають від територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Як повідомлялося, Єврокомісія визначила 2025 рік крайньою датою наступної хвилі розширення ЄС. Сербія і Чорногорія вже ведуть переговори про вступ до Євросоюзу, Боснія і Косово претендують на статус кандидата в члени ЄС. Євроінтеграцію Македонії стримує суперечка з Грецією через назву країни. Для Сербії проблемою є необхідність визнання незалежності Косово.

Детальніше про стратегії Європейського Союзу щодо балканських країн читайте в матеріалі Тараса Качки "Новий оптимізм для Балкан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".