Генпрокурор США Джеф Сешнс не єдиний член капманії Дональда Трампа, який розмовляв з послом Росії Сергієм Кисляком під час конференції минулого липня, пов'язаній з Республіканською національною конвенцією. Радники кандидата-республіканця з національної безпеки Джефрі Гордон і Картер Пейдж також провели зустрічі з російським дипломатом.
Як повідомляє лояльне до Демократичної партії видання USA Today, поки не відомо, що саме вони обговорювали. Втім, учаснии конференції у Клівленді кажуть, що в тому, що члени команди кандидата в президенти США контактували з дипломатами, немає нічого надзвичайного.
Однак, нові дані про такі зустрічі гостро контрастують із заявами команди Трампа, що ніхто з його оточення ніколи не розмовляв з російськими чиновниками. Департамент юстиції США підтвердив, що генпрокурор Сешнс дійсно двічі зустрічався з послом Росії Сергієм Кисляком в 2016 році.
Гордон, який був у виборчій команді Трампа координатором з національної безпеки, визнає, що теж розмовляв з представником Москви у Клівленді. Але він запевняє, що в цьому немає нічого надзвичайного.
"Я б розглядав це як неформальну розмову, так само як і мої контакти з десятками інших послів і дипломатів у Клівленді", - сказав Гордон.
Інший член виборчої команди Трампа Картер Пейдж відмовився розповідати, про що він говорив з Кисляком, пославшись на "правила конфіденційності".
"У мене не було ніяких істотних дискусій з ним", - запевнив Пейдж.
Видання нагадує, що він ще минулого літа в розпал передвиборчої кампанії був виключений з команди Трампа. Причиною відсторонення Пейджа послужила його сумнівна промова у Москві на початку липня, в якій він критикував американську зовнішню політику, зокрема санкції проти Росії.
Член Республіканського національного комітету від штату Вашингтон Хуссейн Хоррам, який не брав участь у кампанії Трампа, але відвідав конференцію для дипломатів, розповів, що подія була місцем, де посли різних країн могли поділитися своїми занепокоєннями з представниками Республіканської партії. Після формальних панельних дискусій, був виділений час на неформальне спілкування.
"Загалом, посли включно з російським висловлювали свої страхи щодо війни з тероризмом і співпраці зі США. Ніхто не давав обіцянок за спиною Трампа", - запевнив Хоррам.
Нагадаємо, що видання New York Times писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані зі спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадуються, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн.
Радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку, у зв'язку з обговоренням санкцій з російським послом за місяць до обрання Трампа президентом.