Слідчий комітет РФ не дозволив закривати справу проти української льотчиці 3, а також розглядати її в Москві і в форматі суду присяжних.
Про це повідомив адвокат українки Микола Полозов. За його словами, він дізнався про відмови у всіх поданих захистом клопотаннях телефоном і поштою.
"Я телефонував у Слідчий комітет. Всі клопотання захисту Надії Савченко відхилено, а справу передано в прокуратуру", - сказав адвокат.
Захист українки вимагав закрити кримінальну справу проти неї через відсутність складу злочину. Крім того, адвокати Савченко вимагали проведення судового розгляду в Москві, в суді присяжних, а також проведення допиту деяких свідків і виключення цілої низки доказів з матеріалів справи.
Українська льотчиця Надія Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ. На даний час її утримують під вартою в Москві.
У Росії Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів в зоні конфлікту в Донбасі. СК РФ розповів історію про те, як бойовики відпустили Савченко і вона сама перейшлакордон. Така версія подій викладена в матеріалах слідства, оприлюднених на засіданні суду по справі Савченко 6 травня. Так обвинувачення намагається довести, що Савченко винна ще й в незаконному перетині кордону з РФ.
Адвокати Савченко дану версію вважають абсурдною. Це опис подій не співпадає з версією самої Савченко і української влади. Незадовго після її затримання російськими силовиками під час розмови з консулом Савченко підтвердила, що її в липні 2014-го її незаконно й насильно (в наручниках і з мішком на голові) перемістили на територію РФ "де терористи передали її особам у камуфляжній формі".
26 жовтня 2014 року на позачергових виборах Савченко була обрана народним депутатом за списком партії "Батьківщина". Верховна Рада делегувала в ПАРЄ. 24 квітня 2015 року Слідчий комітет РФ пред'явив Савченко остаточне звинувачення у нібито пособництві вбивства двох і більше осіб та незаконному перетині кордону.
21 травня її адвокат Марк Фейгін заявив, що попереднє слідство завершено. Фейгін зазначив, що Савченко звинувачують за трьома епізодами: пособництво у вбивстві російських журналістів, незаконний перетин кордону Росії, а також замах на вбивство п'яти осіб.
6 травня Басманний суд Москви продовжив термін арешту Савченко до 30 червня. Московський міський суд 10 червня за клопотанням Слідчого комітету РФ продовжив термін арешту Савченко ще на три місяці - до 30 вересня, всього до 15 місяців утримання під вартою.