UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саудівська Аравія загрожує відмовою від без'ядерного статусу

Впливовий член королівської родини Саудівської Аравії заявив, що угода щодо ядерної програми Ірану може спонукати інші країни регіону почати вироблення ядерного палива.

Якщо Ірану дозволять розробляти ядерну програму, Саудівська Аравія та інші держави будуть досягати такого ж права, заявив принц Турки Фейсал в інтерв'ю Бі-бі-сі.

Турки Фейсал - молодший син короля, колишній глава розвідки Саудівської Аравії, нині вважається неофіційним посланником саудівського уряду.

Шістка міжнародних переговірників стверджує, що вжитих заходів достатньо, щоб обмежити розробки Тегерана мирним атомом.

Критики цього плану вважають, що ісламська республіка повинна повністю згорнути ядерну програму, щоб не провокувати регіональну гонку озброєнь на грунті суперництва між Іраном і Саудівською Аравією.

Читайте також: Переговори США та Ірану щодо ядерної програми відновляться 15 березня

Переговори між Іраном і Сполученими Штатами щодо іранської ядерної програми планується відновити 15 березня у швейцарській Лозанні.

Обама у своєму інтерв'ю агентству Рейтерс заявляв, що шанси домовитися з Іраном не великі, але будь-яка альтернатива "буде ще гірше". Разом з тим, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступає проти запропонованої угоди з Іраном. Досягти домовленості з Іраном про обмеження іранської ядерної програми в обмін на скасування накладених на Тегеран санкцій намагаються США, Великобританія, Німеччина, Франція, Китай і Росія. Однак Росія минулого тижня офіційно запропонувала поставити армії Ірану зенітно-ракетні системи С-300ВМ "Антей-2500".