Суд Саудівської Аравії визнав щонайменше вісім осіб винними у вбивстві Джамаля Хашоггі. Вбивство журналіста The Washington Post загострило відносини Саудівської Аравії з ключовими союзниками, пише агентство Bloomberg.
Згідно із заявою прокуратури, п'ять осіб будуть страчені, а ще троє отримають тюремні терміни на 24 роки. Загалом 11 осіб постали перед судом за вбивство, яке сталося в консульстві королівства в Стамбулі в минулому році.
Сауд аль-Кахтані, відсторонений від посади головного радника принца Мухаммеда бін Салмана після вбивства, був допитаний, але ніяких доказів проти нього виявлено не було, розповів генеральний прокурор Саудівської Аравії.
Високопоставлений співробітник розвідки Ахмед Алассірі, також відсторонений від посади, був визнаний судом невинним.
Раніше, наслідний принц Саудівської Аравії в документальному фільмі австралійського PBS сказав, що несе відповідальність за вбивство журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі в минулому році саудівськими оперативниками "тому що це сталося під моїм наглядом".
Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, необхідних для розлучення. Наречена Хашоггі прочекала його під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати, у свою чергу, стверджують, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там.
9 жовтня Туреччина отримала дозвіл на проведення обшуку в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Перед цим президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія зобов'язана довести свою версію про те, що зниклий журналіст залишив будівлю дипустанови.
Незабаром турецька газета Sabah повідомила про ідентифікації групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через пів року після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауд, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.