UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саркозі у Москві вихваляв Путіна за "позитивну" політику – Rzeczpospolita

Екс-президент Франції хоче, щоб Захід поклав край ізоляції Кремля.

Колишній президент Франції 3 сьогодні в Москві хвалив Володимира Путіна і "радше позитивну, ніж негативну" політику.

"Відносини між нами треба скерувати до діалогу і зближення. Франція і Росія повинні працювати разом", - сказав Саркозі під час виступу перед студентами Московського інституту міжнародних відносин.

Як повідомляє Rzeczpospolita, відповідаючи на запитання одного з присутніх студентів про те, як колишній президент Франції оцінює політику Путіна, той відповів, що "дії, попри деякі непорозуміння між нами, були скоріше позитивними, ніж негативними".

"В нашому світі потрібно за всяку ціну уникнути початку нової Холодної війни. Ізоляція Росії немає жодного сенсу", - сказав Саркозі.

На питання щодо дій Росії в Сирії, екс-президент Франції сказав, що самих лише повітряних ударів не вистачить, щоб закінчити конфлікт. При цьому він закликав об'єднати коаліцію на чолі з США з об'єднанням Ірану і Росії, щоб досягти політичного вирішення.

Вчора видання Le Monde повідомляло, що Саркозі поїхав на сумнівну зустріч з Путіним. Видання нагадує, що зустріч Саркозі з Путіним відбудеться саме тоді, коли Росія агресивно поводиться в Сирії і Україні, а США і Франція критикують її за це. У свою чергу, Саркозі раніше неодноразово осуджував опір, який Євросоюз чинить агресивному Кремлю, заявляючи, що це "серйозна помилка", яка створює "передумови для нової Холодної війни з Росією".

Раніше повідомлялося про те, що Саркозі схвалив поїздку скандальної делегації з Франції в Крим. Примітно, що більшість парламентаріїв делегації Франції в Крим - від партії "Республіканці" Ніколя Саркозі, який відомий критикою влади Франції з усіх питань, пов'язаних з Росією. Зокрема, Саркозі виступає за скасування санкцій проти Росії, навіть при тому, що "Росія неправильно себе поводить в Україні", виступав за поставку РФ "Містралів" і так далі, тому не дивна позиція глави делегації Тьєррі Маріані, який вважає окупацію півострова остаточною подією.