UA / RU
Підтримати ZN.ua

Санкції Заходу почали бити друзів Путіна у вразливе місце - The Times

Російські олігархи кишенею відчувають втрати.

Була певна іронія в новинах про те, що російського олігарха Олега Дерипаску зобов'язали припинити оренду трьох приватних літаків. Мільярдер з тісними зв'язками з Кремлем став одним із семи російських багатів, які разом зі своїми компаніями потрапили під американські санкції минулого місця за роль у втручанні Москви у американські вибори в 2016 році, а також у іншій "злоякісній діяльності" по всьому світу. Це був удар по найкрупніших бізнесменах. І нові заходи показали, що вони виявилися найбільш болючими за всесь час, відколи США і Європа вперше запровадили санкції проти росіян за агресію проти України, пише в редакційній статті The Times. Удар відчули і прості росіяни. Цунамі, яке вдарило по ринках, обвалило рубль. В результаті імпортні товари подорожчали, а закордонні поїздки у відпуску стали надто дорогими.

Використання Дерипаскою розкішного транспорту, можливо, було однією з причин, чому він потрапив у список санкцій. В лютому стало відомо, що мілярдер і дівчата зі служби ескорту розважали російського віце-прем'єр-міністра Сергія Приходька на яхті олігарха, під час чого обговорювалися американо-російські відносини. Опозиціонер Олексій Навальний звинуватив Дерипаску в тому, що він намагався підкупити російського віце-прем'єра. Коли Мінфін США додав олігарха в санкційний списко 6 квітня, зауважувалося, що це сталося через його спробу "підкупити чиновника". Сам Дерипаска заперечує, що щось порушив, так само як і зв'язки з колишнім головою виборчого штабу Дональда Трампа Полом Манафортом. При цьому, він переконаний, що включення його в санкційний список було "безпідставним і абсурдним".

Однак, санкції змусили всіх, хто вів справи з Дерипаскою, подумати двічі. Компанія Global Counsel швидко відмовилася від планів співпрацювати з компанією En+ Group, яка володіє 48% в компанії "Русал" і належить російському мільярдеру. Один з найбільших виробників алюмінію у світі втратив 60% своєї ринкової вартості.

Видання нагадує, що минулого року у звіті, співавтором якого був заступник головного економіста Держдепартаменту США Даніель Ан, зауважувалося, що обвал цін на нафту більше нашкодив ВВП Росії, ніж західні санкції. Однак, підкреслювалося також те, що тиск на окремих осіб і їхні компанії "завдає точкового удару" і спричиняє "значні економічні збитки". Ще один олігарх, який постраждав від санкцій США, - Віктор Вексельберг, який за Заході прославився в ролі колекціонера яєць Фаберже. Його холдинг Renova тепер просить фінансову допомогу у Кремля для рефінансування 820 мільйонів євро боргів, узятих на Заході.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній. До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.