Міністр фінансів США Стівен Мнучін повідомив про те, що нові санкції Сполучених Штатів проти Ірану, про які у своєму зверненні говорив президент Дональд Трамп, спрямовані на високопоставлених чиновників Ісламської республіки.
Під час представлення нових санкцій США проти Ірану на спільній з державним секретарем США Майком Помпео пресконференції, Мнучін також повідомив, що санкції торкнуться й іранської металургійної промисловості.
"Нові санкції США проти Ірану спрямовані проти високопоставлених чиновників і металургійної промисловості",- сказав Мнучін.
У Мінфіні США розповіли, що сьогодні Управління з контролю за іноземними активами ухвалило заходи проти восьми високопоставлених чиновників Ірану, а також найбільших виробників сталі, алюмінію, міді та заліза в Ірані, які колективно генерують мільярди доларів щорічно.
Санкції запровадили, в тому числі, проти секретаря Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані, заступника начальника штабу іранських збройних сил Мохаммада Рези Аштіані, і голови групи "Басідж" Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Голамрези Сулеймані.
Крім того, Мінфін запровадив санкції проти 17 іранських виробників металів і гірничодобувних компаній; мережі з трьох китайських і сейшельських компаній, та одного судна.
Одночасно з сьогоднішніми санкціями Трамп підписав нове розпорядження, націлене на додаткові джерела доходів, використовувані іранською владою для фінансування та підтримки його ядерної програми, розробки ракет, терористичних проксі-мереж та регіонального впливу, додали у Мінфіні.
"Сполучені Штати націлені на високопоставлених іранських чиновників за їх причетність і співучасть в ударах балістичними ракетами", - сказав Мнучін. "Ми також визначаємо найбільших виробників металів в Ірані та запроваджуємо санкції стосовно нових секторів іранської економіки, включаючи видобуток корисних копалин. Ці санкції будуть діяти до тих пір, поки режим не припинить фінансування глобального тероризму і не зобов'яжеться ніколи не мати ядерної зброї".
Раніше Трамп заявив про те, що ввів нові санкції проти Ірану. Яких саме галузей іранської економіки стосуються санкції і в чому суть нових обмежень, президент США не уточнив.
Напередодні під час звернення до нації Трамп дав зрозуміти, що його адміністрація не має наміру завдавати ударів по Ірану, а збирається обмежитися посиленням санкцій у відповідь на ракетні обстріли військових баз в Іраку.
В ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудар по аеропорту Багдада, в результаті якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. У свою чергу президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" піддалися ракетному удару.
Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити." Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.
В ніч на 8 січня Іран завдав удари. По військових об'єктах США в Іраку було випущено більше 10 балістичних ракет.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценаріїв розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".