UA / RU
Підтримати ZN.ua

Санкції можуть допомогти США потіснити Росію на європейському нафтовому ринку

Можливо, санкції щодо російської нафти так і не буде введено, якщо вдасться врегулювати конфлікт навколо України, вважають у Platts, але удару по російській економіці вже завдано.

Санкції можуть допомогти американським компаніям потіснити Росію на європейському ринку нафти, вважають аналітики Platts Енді Боннінгтон і Енді Стюарт. Постачання на європейський ринок дозволять США реалізувати енергетичні амбіції і увійти до числа найбільших виробників та експортерів вуглеводнів, відзначають вони.

За даними Platts, європейські країни ОЕСР споживають 36% російської нафти і 33% газу. Минулого тижня Європарламент проголосував за посилення санкцій проти Росії через їхнє запровадження щодо російських компаній, у першу чергу енергетичного сектора. Зараз йде робота над підготовкою широкого спектру економічних санкцій - торговельних і фінансових, в тому числі щодо постачань з Росії, попереджали представники Єврокомісії і адміністрації США. Заходи буде посилено в разі ескалації конфлікту на Україні.

Виробництво нафти у США зросло у квітні до 8,3 млн барелів на день, це найвищий показник з 1998 року.

Скласти конкуренцію Росії на ринку нафти США поки не можуть - її експорт заборонено, а ось нафтопродукти США вже постачають в Європу, відзначають аналітики Platts. Експорт зі США зріс на 10% у 2013 році до 3,5 млн барелів на день, в Європу - на 50 тис. барелів на день до 400 тис. Скасування заборони на експорт нафти підтримують ExxonMobil, ConocoPhillips.

США швидше за все не знімуть заборону на експорт нафти у найближчі п'ять років, впевнені аналітики Bank of America Corp, ціни WTI нижчі за європейські на Brent, це вигідно для американської промисловості. За даними Bloomberg, вчора дисконт WTI до Brent становив 6,46 дол., за контрактами на 2019 рік - 11,5 дол. Більш низькі ціни на паливо стимулюють економічне зростання і повернення виробничих потужностей, аргументують аналітики Boston Consulting Group. Експорт нафти вплине на внутрішню переробну промисловість і продажу нафтопродуктів на зовнішніх ринках, солідарні в управлінні енергетичної інформації США. Міністерства чекають аргументів експортерів, які переконали б чиновників скасувати заборону на експорт: поки ситуація виглядає на користь його збереження, сказав представник міненерго США.

Якщо США зіткнуться з затоваренням внутрішнього ринку, влада пом'якшить заборону на експорт до Мексики і Канади, але не на інші ринки, впевнені аналітики Bank of America Corp. Російським нафтовикам не варто засмучуватися. Компаніям є куди переорієнтувати постачання: азіатські країни - Китай, Японія та Індія з задоволенням будуть купувати російську нафту, підбадьорюють аналітики Platts.

Можливо, санкції щодо російської нафти так і не буде введено, якщо вдасться врегулювати конфлікт навколо України, вважають у Platts, але удару по російській економіці вже завдано. За даними Bloomberg, курс рубля до долара з початку року знизився на 7,7%, у найближчі 12 місяців компаніям необхідно рефінансувати близько 115 млрд дол., а зовнішні ринки для них практично закрилися. Вартість рефінансування може зрости, скептичні аналітики Fitch. !zn

Читайте також:

США не поспішають поширювати свої санкції на Путіна

США попередили про нові санкції проти РФ "за кілька днів"

США дали Росії кілька днів на виведення сепаратистів зі сходу України