Що б хто не думав про відносини Дональда Трампа з Росією, цей сумнівний момент призвів і до позитивного результату. У середу Сенат проголосував за посилення санкцій проти режиму Володимира Путіна, що стало рідкісним моментом консолідації двох партій у ці дні.
Про це в редакційній статті пише лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal, нагадуючи, що підтримане сенаторами рішення зобов'язує Трампа шукати підтримки в Конгресі, якщо він захоче зняти санкції проти Москви. Крім того, воно розширює список тих, на кого буде розповсюджуватися американський економічний тиск, включаючи тих, хто причетний до порушення прав людини, пов'язаний з російською розвідкою чи оборонними відомствами. Також сенатори розширили сектори російської економіки, на які будуть розповсюджуватися санкції.
"Путін дає американській стороні багато підстав для таких заходів. Росія розповсюджує дезінформацію і за допомогою хакерських атак втручалася у вибори в США, Франції і Німеччині. Крим досі окупований Росією, а Мінські угоди не виконуються. В цей же час, Путін продовжує підтримувати сирійського президента Башара Асада", - йдеться в статті.
Також, на думку Wall Street Journal, нові американські санкції - це жест підтримки росіян, які у понеділок протестували проти корумпованої влади.
Президенту Дональду Трампу варто було б скористатися шансом і підписати ухвалений в Сенаті законопроект і енергійно підтримувати санкції, щоб покращити співпрацю з Конгресом і створити двопартійний підхід до Росії. Йому це особливо буде корисно в часи, коли багато хто у Вашингтоні думає, що президенту не варто довріти у політиці щодо Росії. Підтримавши санкції, він би розвіяв цю недовірю. А Путін отримав би сигнал, що його зухвалу поведінку ніхто винагороджувати не буде.
Нагадаємо, що в середу, 14 червня, Сенат США майже одноголосно підтримав поправку до законопроекту про розширення санкцій проти Ірану, яка передбачає посилення санкційного тиску на Росію. За посилення санкцій проти РФ проголосували 97 зі 100 сенаторів.
Причинами розширень санкцій є порушення прав людини, поставки зброї та військова допомога режиму сирійського президента Башара Асада, а також втручання в американські вибори.