Олімпіада в Сочі 2014 року була однією з найдорожчих в історії Олімпійських ігор і сильно вдарила по бюджету Росії.
Тепер Москві доводиться готуватися до проведення 3, який повинен відбутися через три роки. При цьому російська економіка, яка не оговталася від змагань в Сочі, тепер ще й переживає серйозну кризу через ціни на нафту і обвал рубля.
Про це на сторінках The Guardian пише Шон Вокер, нагадуючи, що президент FIFA Зепп Блаттер зустрічався з президентом Володимиром Путіним на початку цього року. Тоді в Москві його запевнили, що переносити змагання в іншу країну немає підстав і Росія знайде вихід. Однак рубль, попри те, що останнім часом він трохи зміцнився, змушує Кремль скоротити витрати. В січні міністр спорту Віталій Мутько заявив, що уряд скоротить витрати на підготовку чемпіонату на 10%. А нещодавно було оголошено, що 25 люксових готелів для чемпіонату не будуть збудовані. Загальний бюджет на сьогодні становить 11,7 мільярдів доларів. Це на 4% менше, ніж було закладено в проект минулого року.
На початку цього місяця прем'єр-міністр Дмитро Медведєв підписав наказ замінити імпортні матеріали і обладнання на вітчизняні при спорудженні п'яти стадіонів для Чемпіонату світу. Зокрема, це стосується стадіонів в Самарі, Саранську, Волгограді, Нижньому Новгороді, Ростові-на-Дону, кожен з яких розрахований на 45 тисяч вболівальників. Всього Росія повинна збудувати чи переобладнати 12 стадіонів, два з них у Москві.
Решта розташовані по всій Росії від Калінінграду до Єкатеринбургу. Таким чином, перед Кремлем також стоїть завдання збудувати інфраструктуру для комфортного і швидкого пересування вболівальників. Але фінансова криза, схоже, завадить Росії завершити все вчасно.
Навіть якщо всі стадіони будуть збудовані, проблемними залишаються деякі міста, в яких повинні відбутися змагання. Приміром, в Саранськ з Москви здійснюється лише один переліт на день. Тож всі фани не встигнуть приїхати на матч і проведення змагань в місті під питанням.
В цей же час, на Заході лунають заклики позбавити Росію проводити Чемпіонат світу через військове вторгнення в Україну. Тож всі витрати можуть бути марними і лише посилити кризу. В цей же час, в Росії припускають, що ФІФА може перенести ЧС-2018 в іншу країну. У середині березня віце-президент ФІФА Джеффрі Вебб в інтерв'ю ESPN FC заявив, що в Росія не може приймати ЧС-2018 через расизм. Судячи з усього, незважаючи на те, що це моглло бути всього лише особиста думка чиновника, а не офіційна позиція, воно має під собою серйозні підстави, і може стати причиною для революційного рішення.