UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саміт ЄС обговорить можливі наслідки замаху на Скрипаля

Вказується, що це питання стане одним з основних серед інших призначених до обговорення на саміті питань.

Лідери Європейського Союзу на саміті, який пройде 22-23 березня в Брюсселі, обговорять газову атаку у британському Солсбері, у якій звинувачують Росію, і можливі її наслідки, при цьому питання санкцій ще ніхто не піднімав, передає "УНІАН", посилаючись на надану напередодні саміту високопоставленим європейським дипломатом інформацію.

"Щодо Росії і відповіді на атаку нервово-паралітичною речовиною у Солсбері. Президент Європейської Ради Дональд Туск контактував з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей і публічно заявив про нашу повну солідарність та підтримку Великобританії у цій ситуації. Як очікується, це буде відображено у висновках Європейської Ради. Ми думаємо, що Мей проінформує колег про розвиток останніх подій, і вони можуть знову обговорити проект висновків, які запропоновані, обговорити, чи є можливість їх поліпшити. Мені відомо, що були деякі міркування, але станом на зараз ніхто не говорить про додаткові санкції", - розповів він.

Крім того, і Лондон не звертався до Брюсселю з запитом щодо санкцій, додав дипломат. За його словами, зараз дискусія про можливі заходи триває на рівні міністрів фінансів. Він також повідомив, що атака в Солсбері поставила перед європейськими державами ряд нових питань, зокрема у сфері загальноєвропейської безпеки та готовності до ризиків.

"Тому Туск пропонує посилити нашу стійкість до хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних ризиків, включаючи тісна співпраця інститутів ЄС, з НАТО", - зазначив європейський чиновник.

Також у порядку денному саміту стоїть питання Brexit, питання торгівлі у зв'язку з оголошеним президентом США Дональдом Трампом підвищенням тарифів на сталь і алюміній, ситуація у Туреччини, Західних Балканах та питання оподаткування, спільних ринків, торгівлі та деякі інші.

Повідомлялось, що 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипаля було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства. Однак після закінчення 24 годин Лондон так і не отримав відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує.

14 березня прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей виступила перед парламентом щодо "справи Скрипаля" і озвучила список контрзаходів, прийнятих її урядом у зв'язку з незаконним застосуванням Росією сили на території Сполученого Королівства. Зокрема, Великобританія висилає 23 російських дипломата, а також посилить протидію російському шпигунству і підривної діяльності, включаючи можливе заморожування держактивів РФ.

Сполучене Королівство також ініціювало засідання Ради Безпеки ООН, в ході якого заступник постійного представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні Статуту ООН і Конвенції про заборону хімічної зброї.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".