Ще за день до початку саміту G20, коли президента США Дональда Трампа з радістю вітали у Варшаві, канцлер Німеччини 3 повторювала, що чекає важкі і болючі переговори у сфері торгівлі і екології.
Таким чином, вона будувала корисний для себе образ заклопотаного глобальними проблемами лідера, який тримає на своїх плечах відповідальність за долю світу. Про це на сторінках Rzeczpospolita пише професор Collegium Civitas Марек Чіхоцький.
Після попередніх візитів Трампа в Європу Берлін не припиняв докладати зусиль до створення враження, що він лишився єдиним центром, здатним рухати Захід в напрямку розвитку. Але цього разу все пішло не так, як задумувала Меркель.
На думку автора, саміт G20 став для Німеччини "зразковою катастрофою", яка може потягти за собою певні політичні наслідки. Ангелу Меркель затьмарила зустріч Трампа з Путіним.
"У свою чергу, її зустріч з російським автократом в присутності президента Франції Еммануеля Макрона викрила безсилість Західної Європи у вирішенні таких проблем, як війна в Україні, а також марність усіх попередніх зусиль у так званому Нормандському форматі", - йдеться в статті.
На додачу світ облетіли фото вулиць Гамбурга у вогні, а також запеклих сутичок між поліцією і демонстрантами на тлі транспаранту з написом: "Ласкаво просимо до пекла!". Ці сцени створили, скоріше, атмосферу наближення апокаліпсису, ніж підйом нового політичного лідера в Європі, яким намагається бути Німеччина. І таке враження не змогли розвіяти навіть приємні ноти "Оди радості" Людвіга ван Бетховена у Гамбурзькій філармонії, де Меркель організувала концерт для гостей.
Нагадаємо, саміт G20 в Гамбурзі почався в п'ятницю, 7 липня і розрахований на 2 дні. Він проходить на тлі масових заворушень і зіткнень антиглобалістів з поліцією.
"Велика двадцятка" є провідним форумом для обговорення питань глобального економічного співробітництва. До групи G20 входять найбільш розвинені економіки світу, на частку яких припадає 85% світового ВВП.
Постійними учасниками зустрічей G20 є МВФ, Європейський центральний банк і Світовий банк.