UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саакашвілі заявив, що буде голодувати "до кінця життя"

Він назвав умови припинення голодування

Голова виконкому Національної ради реформ, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що має намір продовжувати своє голодування до кінця життя. Про це повідомляє "Грузія онлайн" з посиланням на адвоката політика.

У листі Саакашвілі, оприлюдненому адвокатом, йдеться, що він повернувся на батьківщину, щоб "допомогти нашому народові в справі відновлення свободи і демократії".

"Як і очікувалося, режим мене заарештував, але я залишаюся вільною людиною будучи за ґратами. Як вам, напевно, відомо, я оголосив голодування. Хочу, щоб ви знали — я не припиню його ні в якому разі, доти, поки я і затримані через мене люди не будуть звільнені. Я дуже люблю життя, але голодування, у будь-якому випадку, триватиме до кінця мого життя. Моїм існуванням я своєму народу велику допомогу не зроблю. Готовий хоча б своєї відвагою підтвердити, що за Грузію варто жити і варто померти", — заявив Саакашвілі.

Читайте також: Держдеп уважно слідкує за затриманням Саакашвілі

Також екс-президент підкреслив, що попередньо відмовився від пропозиції лікарів і від будь-якої форми втручання в разі несвідомого стану.

1 жовтня стало відомо, що Саакашвілі затримали в Грузії. Він заявив, що вважає себе політичним в'язнем, і оголосив голодування.

У Грузії Саакашвілі був оголошений в розшук, при цьому його заочно засудили до шести років ув'язнення, визнавши винним у організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Гелашвілі. Грузинська влада неодноразово заявляла, що Саакашвілі після повернення в країну буде затриманий.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася помилувати його. Вона додала, що їй було неприємно бачити, як колишнього президента заарештовували на камери, але цього вимагало верховенство закону.

Раніше український консул відвідала Саакашвілі в СІЗО та розповіла про його стан.

А в Грузії прокоментували вплив ситуації з Саакашвілі на відносини з Україною. МЗС Грузії заявило, що розуміє позицію України, проте випадок, коли одна людина впливає на ситуацію між країнами є "неприпустимим".