UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розвідка США запідозрила Росію у володінні бойовими супутниками

Частина російських супутників, призначених для діагностики космічних апаратів, має подвійне призначення, впевнені автори доповіді.

Агентство військової розвідки США опублікувало доповідь, присвячену загрозам національній безпеці США в космічному просторі, який розмістив на своєму сайті, передає УНІАН.

Основною загрозою США в космосі у доповіді назвали Росію та Китай, другорядною - КНДР та Іран. Китай, незважаючи на технологічне відставання, вийшов на друге місце за кількістю супутників. А Росія, традиційно сильна в цьому плані, продовжує утримувати ряд ключових позицій, попутно розвиваючи не тільки техніку, але і озброєння для космосу.

Частина російських супутників, призначених для діагностики космічних апаратів, має подвійне призначення, впевнені автори доповіді.

"Супутники спостереження і обслуговування здатні проводити діагностику апаратів, які наближаються, та виправляти деякі несправності. Однак ця ж сама технологія може бути використана для наближення до супутників іноземних держав і проведення атак", - йдеться у тексті доповіді.

Розміщення подібних супутників на орбіті почалося у 2017 році. Доповідь військової розвідки США заснована на відкритих джерелах. Для підготовки російської частини доповіді використовувалися матеріали ЗМІ, зокрема "Московського Комсомольця", "Ехо Москви", "Інтерфаксу" та порталу "Військовий огляд". Твердження про можливе застосування інспекційних супутників в якості зброї посилається на статтю в журналі Popular Mechanics, опубліковану в серпні 2018 року.

29 січня доповідь про основні загрози нацбезпеки США опублікувала Національна розвідка. Це відомство також визнало зростаючу загрозу з боку Росії і Китаю.

Раніше вчені вивчили нові дані рентгенівської обсерваторії "Чандра" і виявили кільце яскравих джерел рентгенівського випромінювання в галактиці, яка розташовується на відстані 300 мільйонів світлових років від Землі.