Версія розвідки США про те, що філія терористичного угруповання "Ісламської держава" на Синайському півострові могло встановити бомбу на борту російського літака Airbus A321, частково заснована на перехоплених даних, повідомляє агентство Associated Press з посиланням на анонімного американського чиновника.
Раніше телеканал CNN з посиланням на анонімне джерело в спецслужбах США повідомив, що аварії російського авіалайнера A321 в Єгипті могло бути викликане вибухом бомби, яка була закладена на борту літака прихильниками "Ісламської держави" або пов'язаних з ним угруповань.
"Чиновник заявив, що перехоплені дані зіграли певну роль в попередньому висновку про те, що філія ІД на Синайському півострові встановила вибуховий пристрій в літаку", - йдеться в повідомленні Associated Press.
Підкреслюється, що на даний момент спецслужби США не виносили офіційного вердикту з приводу авіакатастрофи A321.
"Інші чиновники попередили, що перехоплені дані можуть іноді вводити в оману, і, можливо, докази зведуться до того, що не було ніякої бомби", - повідомляє агентство.
Тим часом, джерела в Каїрі повідомляють, що на місці катастрофи А321 знайдені елементи,що не належать до його конструкції. Разом з тим джерело телеканалу NBC в держструктурах США раніше заявило, що над Синайським півостровом було зафіксовано тепловий спалах у момент катастрофи російського пасажирського літака. Він може свідчити про вибух на борту A321: або бомби, або паливного бака, пояснив співрозмовник.
Пасажирський літак компанії "Когалимавіа", що слідував рейсом KGL9268 в Санкт-Петербург з Шарм-еш-Шейха, розбився незабаром через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту повітряного судна перебували 224 особи - 217 пасажирів, у тому числі 25 дітей, і сім членів екіпажу. Всі вони загинули. Майже всі загиблі - росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один пасажир з Білорусі.
Згідно з попередніми даними різних джерел, літак A321 зруйнувався в повітрі, екіпаж повітряного судна не подавав сигналів лиха, а сам лайнер не піддавався зовнішньому впливу.
У той же час в авіакомпанії "Когалимавіа", якій належав впав літак, заявили, що єдиною причиною краху могло бути "механічний вплив в повітрі". Представник перевізника виключив, що причиною аварії могла бути технічна несправність повітряного судна або помилка пілотів.