UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розвідка Німеччини шпигувала за посольствами країн ЄС та установами США – Spiegel

Бундестаг створить робочу групу і направить її в штаб-квартиру BND для вивчення ситуації з можливим незаконним шпигунством.

Бундестаг хоче знати, хто замовив стеження за посольствами країн ЄС та США

Бундестаг хоче знати, хто замовив стеження за посольствами країн ЄС та США

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) до 2013 року шпигувала за посольствами країн ЄС, а також іншими установами країн ЄС і США, повідомляє німецьке видання Spiegel Online з посиланням на свої джерела.

Про прослуховування телефонів установ дружніх країн стало відомо напередодні ввечері в середу - уряд Німеччини повідомив парламентский комітет з нагляду Бундестагу. Депутати хочуть негайно створити і направити робочу групу в штаб-квартиру німецької розвідки в Пуллахе. "Головне питання полягає в тому, хто знав про можливе незаконне шпигунство і хто його замовив", - йдеться у публікації.

У квітні німецька газета Sueddeutsche Zeitung писала, що BND протягом багатьох років займалася шпигунством в європейських країнах. Адресне промислове шпигунство було епізодичним і було здійснене щодо компаній, які займалися незаконним експортом. Розвідка працювала у співпраці з США.

У липні посла США викликали у відомство канцлера Німеччини через шпигунський скандал. Тоді глава відомства федерального канцлера Петер Альтмайер викликав посла США у ФРН Джона Емерсона і вимагав від американського дипломата пояснень із приводу прослуховування телефонних розмов Ангели Меркель і співробітників відомства федерального канцлера. Берлінські представники підтвердили, що запрошення слід розглядати як виклик посла, що є в свою чергу різким протестом проти дій уряду АНБ.