Російська нафтова держкомпанія "Роснефть" з 2010 року вклала в проекти у Венесуелі дев'ять мільярдів доларів США, проте так і не змогла досягти рівня беззбитковості, пише агентство Reuters на основі річних звітів і внутрішніх документів "Ростнефти" з 2012 по 2015 роки.
Агентство пише, що в 2015 році керівництво російської компанії перейнялось своїми інвестиціями в південноамериканську країну – тоді венесуельська державна нафтова компанія PDVSA заборгувала компанії "Роснефть" кілька сотень мільйонів доларів.
"Це триватиме вічно", - писав внутрішній аудитор "Роснефть" в електронному листі колезі, додавши, що "Роснефть" не змогла отримати пояснення від PDVSA з приводу проломи в $ 700 млн у балансі спільного підприємства.
Нафтовидобуток виявилася значно нижче прогнозів. У вересні 2012 року "Роснефть" заявляла, що до кінця року видобуток нафти на родовищі Junin-6 складе 20 тисяч барелів на добу. Насправді ж змогла здобути лише 21,4 тисяч барелів за цілий рік.
Джерела Reuters стверджують, що компанія продовжувала підтримувати венесуельські проекти з політичних причин. У компанії думали, що будуть допомагати союзникам Росії у Венесуелі.
"З самого початку це був чисто політичний проект. Ми всі повинні були внести свій внесок", - розповів агентству глава російської нафтової компанії, яка співпрацювала з "Роснефтью" у Венесуелі.
США запровадили санкції проти російсько-венесуельського Єврофінанс Моснарбанку. Мінфін ввів санкції проти банку за спробу обійти санкції США стосовно венесуельської PDVSA. Раніше США ввели санкції відносно уряду Венесуели і закликали союзників заморозити активи нафтогазової компанії PDVSA, яка належить державі.