Російська державна нафтодобувна компанія 3 веде переговори з Курдською автономією в складі Іраку про розробку нафтових родовищ поблизу Кіркука.
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на власні джерела, додаючи, що це може стати причиною загострення відносин між Москвою і Багдадом.
Повідомляється, що "Роснефть" веде переговори про початок видобутку нафти на деяких спірних територіях, які зараз контролюють курди. Зокрема, йдеться про багаті на сировину регіони поблизу кордону з Сирією, а також родовища неподалік Кіркука, який раніше був під контролем Багдада.
Видання зауважує, що цей крок Москви через "Роснефть" вказує на більш агресивну російську політику на Близькому Сході. Кремль намагається закріпити здобуті політичні альянси з регіональними силами за допомогою економічної співпраці.
Переговори з владою іракського Курдистану про видобуток нафти на ранній стадії і поки жодних подробиць потенційних домовленостей не відомо. Однак, джерела повідомили виданню, що існують попередні домовленості між "Роснефть" і владою автономії. Цього місяця курдська сторона оголосила, що російська компанія буде працювати в п'яти регіонах, які перебувають під контролем курдів. Втім, жодні конкретні місця названі не були.
Представник міністерства нафти Іраку звинуватив курдську владу у тому, що вона неправомірно веде переговори з російською компанією без консультацій з Багдадом.
"Проблема спірних територій не була вирішена федеральним урядом", - наголосив прес-секретар міністерства нафти Асім Джіхад.
Минулого року друг Путіна і директор "Роснефти" Ігор Сєчін підписав низку угод про купівлю нафти у Лівії, Курдській автономії в Іраку, а також продав значну частку у своїй компанії Катару.
Раніше ЗМІ повідомляли, що курди Іраку готують референдум про незалежність. Іракські курди також домовилися про проведення парламентських і президентських виборів 6 листопада 2017 року.